RU

Moderna показала звіт про фінальну фазу випробувань вакцини проти COVID-19 – всі дані

31.12.2020, 12:13
Moderna показала звіт про фінальну фазу випробувань вакцини проти COVID-19 – всі дані - Фото
Вакцина ModeRNA (фото – ЕРА)

Масштабне дослідження ефективності антикоронавірусної вакцини mRNA-1273 від біотех-компанії Moderna, яка досягає показника 94,1% в запобіганні захворюванню на COVID-19 (і 100% захист від тяжкого перебігу), опубліковано в рецензованому журналі The New England Journal of Medicine.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За винятком минущих місцевих і системних реакцій, проблем з безпекою виявлено не було. Вакцину зберігали при 2-8°C перед підготовкою та щепленням. Розведення не вимагалося. Перед введенням можна зберігати в шприцах до 8 год при кімнатній температурі.

У випробуваннях фази III взяли участь 30 420 добровольців від 18 років і старше в 99 точках на території США. Їх випадковим чином розподілили в співвідношенні 1:1 (вакцина і плацебо). Більше 96% учасників отримали обидві дози.

Читайте також: "Операція равлик". З нинішнім темпом вакцинації ковід в США переможуть через 10 років – NBC

Перша ін'єкція в дельтоподібний м'яз (0,5 мл з 100 мкг вакцини або фізрозчин для плацебо-групи) – з 27 липня по 23 жовтня, друга в ту ж руку – через 28 днів. Симптоми ковіда відзначені у 185 учасників плацебо-групи і у 11-ти з вакцинованих. Важка форма COVID-19 була у 30 учасників, один помер. Всі 30 випадків були в групі плацебо.

Як хворіли в плацебо-групі і щеплені:

Нажмите, чтобы увеличить

Подивитися таблиці/схеми про дизайн дослідження, побічні ефекти, ефективність вакцини в запобіганні ковіда по підгрупах і демографічні/клінічні характеристики учасників.

Дослідження довело "короткострокову ефективність" вакцини в профілактиці COVID-19 в різнорідній дорослій популяції. Слово "короткострокова" використано тому, що пандемії всього рік, а захист після вакцинації відстежується поки лише кілька місяців.

Читайте також: У Китаї створили аналог вакцин Moderna і Pfizer-BioNTech: кажуть, вона зручніше конкурентів

"Обнадіює виявлення меншої кількості випадків симптоматичної інфекції після одноразової дози, але дослідження не призначалося для оцінки ефективності разової дози, і потрібна додаткова оцінка", – уточнили в Moderna.

Там пишуть, що інтенсивні темпи і успіхи стали можливими в умовах "мотивованої співпраці між ключовими секторами суспільства, включаючи академічні кола, уряд, промисловість, регулюючі органи і широке співтовариство".

"Уроки, витягнуті з цього починання, повинні дозволити нам краще підготуватися до наступної пандемії", – резюмували в компанії.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини