RU

Мітинги Трампа привели до зростання госпіталізацій і смертей від COVID-19 – доповідь

05.11.2020, 09:02
Мітинги Трампа привели до зростання госпіталізацій і смертей від COVID-19 – доповідь - Фото
Фото: ЕРА

Після передвиборних мітингів президента США  Дональда Трампа в містах, де вони пройшли, а також в радіусі декількох десятків кілометрів значно підвищилася частота госпіталізацій і смертність з COVID-19. Це з'ясувала група аналітиків з Ізраїлю і США, препринти досліджень викладені на medRxiv.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Вони вивчили випадки госпіталізації після зборів у Вісконсині і Міннесоті 17 і 18 вересня і виявили, що показник збільшився в 12,7 рази в округах масових зібрань в першому і в 15 разів у другому штаті. На рівні штатів показник збільшився вдвічі в Міннесоті, в 2,3 рази –  у Вісконсині, і незначно –  в штатах без зборів.

Нажмите, чтобы увеличить

У Бельтрамі (Міннесота) на день зборів частота госпіталізацій становила 0,3 на 100 000 чоловік.

Через три тижні вона збільшилася до 4,5. У Марафоні (Вісконсін) ці показники були 0,3 і 3,8, у всьому штаті Міннесоті – 0,6 і 1,2, в Вісконсині – 0,8 і 1,8 відповідно. У штатах без масових зібрань – 0,6 і 0,8 відповідно.

Нажмите, чтобы увеличить

"Результати показують, що за масовими зборами слідує збільшення госпіталізацій через COVID-19, і що під час таких заходів потрібно витримувати дистанцію і носити маски. Так як це часто ігнорується, є потреба в держполітиці", – пишуть автори.

Читайте також: Носіння маски не впливає на рівень вмісту кисню в крові – дослідження

Також була ретроспективно досліджена добова смертність від коронавірусу після п'яти масових зібрань на вуличних мітингах в серпні: 17 серпня в Міннесоті і Вісконсині, 18 серпня в Арізоні, 20 серпня в Пенсільванії і 28 серпня в Нью-Гемпширі.

Цей показник починав зростати через 19-24 дня після зборів. В радіусі 80 км він виріс в 2,1 рази, в радіусі 80-160 км – в 1,4 рази.

Нажмите, чтобы увеличить

Читайте також: Вакциновані від грипу рідше потрапляють до лікарні і реанімацію з COVID-19 – дослідження

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини