RU

Мільярдер Джеймс Безос запропонує NASA і ESA колонізувати Місяць

29.05.2018, 10:05
Мільярдер Джеймс Безос запропонує NASA і ESA колонізувати Місяць - Фото
Джеймс Безос (фото - прес-служба Blue Origin)

У найближчі 100 років на Місяці з'явиться поселення колонізаторів, яке буде розроблено і побудовано на природному супутнику нашої планети завдяки можливій співпраці приватної компанії мільярдера Джеймса Безоса Blue Origin з американським і європейським космічними агентствами - NASA і ESA. Про таку перспективу повідомив виданню Geekwire на Міжнародній конференції з розвитку космосу сам засновник Amazon і Blue Origin.

Перенесення важкої промисловості на навколишні небесні тіла, говорить він, є єдиним адекватним виходом для перенаселеної Землі з її прискорено зростаючими потребами в енергоресурсах і проблемою збереження придатним для життя навколишнього середовища.

На думку мільярдера, Земля "не дуже підходить" для важкої промисловості, просто поки що "це нам зручно". "Але в недалекому майбутньому (я кажу про десятиліття, може, 100 років) буде набагато простіше робити в космосі ті речі, які ми зараз робимо на Землі, - тому що там у нас буде багато енергії", - пояснив він.

За словами Безоса, якщо NASA і ESA (з його проектом "Місячного села") не висловлять бажання працювати разом з його компанією, він "впорається сам".

Мільярдер, який вкладає кошти в розробку космічних програм, є фанатом ідей відомого американського популяризатора експаніі людства в космосі - фізика Джеррарда О'Ніла. У довгостроковій перспективі, вважає Безос, можна також розглянути можливість формування колонії в порожніх астероїдах.

"Є два варіанти, як все закінчиться (по проекту з Місяцем): або люди підхоплять ідею, або у мене закінчаться гроші", - підсумував бізнесмен, чий статок оцінюється в $130 млрд.

Кілька років тому для власного космодрому компанія Безоса придбала 770 кв. км землі в штаті Техас. Зараз там проходять випробувальні польоти ракети для космічного туризму New Shepard. Нещодавно Безос заявив, що інвестує ще більше в проект космічного туризму, який "буде доступний кожному".

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини