RU

Методи холодної війни: Німеччина і Франція вимагають пояснень США

30.06.2013, 22:38
Методи холодної війни: Німеччина і Франція вимагають пояснень США - Фото
Канцлер ФРН Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд (фото - EPA)

У неділю, 30 червня, офіційні особи Німеччини і Франції зажадали негайних пояснень від США у зв'язку з публікаціями в ЗМІ щодо масштабного стеження за чиновниками Євросоюзу на американській території.

"Якщо ці повідомлення відповідають дійсності, то це, швидше, нагадує методи ворогів під час холодної війни. Той факт, що наші друзі з США бачать у європейцях ворогів, підриває всі шаблони", - заявила міністр юстиції Німеччини Сабіна Лойтхойссер-Шнарренбергер.

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус сьогодні також зажадав від США пояснень з приводу повідомлень про те, що американські спецслужби прослуховували офіси ЄС у Вашингтоні і Нью-Йорку.

"Франція сьогодні попросила американську владу представити роз'яснення стосовно повідомлень у виданні Spiegel про те, що АНБ шпигувало за інститутами Європейського Союзу. Ми очікуємо від американської сторони відповіді якомога швидше", - йдеться в заяві Фабіуса.

Глава МЗС Франції відзначив, що якщо інформація підтвердиться, то це буде абсолютно неприпустимою дією для американської спецслужби.

Нагадаємо, в суботу німецький журнал Spiegel, посилаючись на документи екс-співробітника ЦРУ Едварда Сноудена, повідомив про те, що масштаби стеження з боку американських спецслужб співставні зі шпигунством за такими країнами, як Китай, Саудівська Аравія чи Ірак. При цьому прослуховувалися телефонні переговори і відстежувалася електронна пошта вищих посадових осіб ЄС. Видання зазначає, що в одному американському секретному документі АНБ прямо називає Євросоюз "ціллю" розвідки.

За матеріалами: Ехо Москви

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини