Метеорологи назвали головну причину аномальної спеки

27.07.2016, 10:00
Метеорологи назвали головну причину аномальної спеки - Фото
b12a03cce98e4dfe3921bc14da13b2ef.jpg

Дослідження ВМО показало, що погодні катаклізми останніх років були результатом зміни клімату. У випадку з хвилями спеки вони почастішали в 10 разів

Всесвітня метеорологічна організація зазначає, що все більше даних вказують на зв'язок між частими періодами аномальної спеки і зміною клімату, передає Голос Америки.

Хвилі спеки, з минулого тижня накрили значну частину Близького Сходу, а також центральні та східні райони США, принесли температури, які набагато перевищують середні сезонні показники.

Як повідомляє Всесвітня метеорологічна організація, температура 54 градуси за Цельсієм, зафіксована в населеному пункті Мутріба в Кувейті минулого тижня, може виявитися рекордно високим показником для Східної півкулі і Азії.

Найвища температура в історії спостережень - 56,7 градуса Цельсія - була відзначена в каліфорнійському населеному пункті Фернес-Крік 10 липня 1913 року. Хоча в інших частинах США стовпчик термометра не піднімався до таких висот, офіційний представник ВМО Клер Нулліс зазначає, що зараз там температура досягає 38 градусів.

"Це реальна температура. Якщо врахувати вологість і сприйняття спеки людиною, то температури ще вище. Йдеться про 43-46 градусів", - говорить вона.

За словами Нулліс, унікальна особливість періодів спеки в США і багатьох інших країнах полягає в тому, що вночі температура майже не знижується. Це не дає людям перепочинку від задушливої ​​спеки і може створити серйозний ризик для здоров'я, особливо для літніх людей.

"За останні 50 років спекотні дні, жаркі ночі і періоди аномальної спеки почастішали. Ми очікуємо, що в цьому столітті вони будуть частішати і далі, і це, очевидно, пов'язано зі зміною клімату", - заявила Нулліс.

У минулому році ВМО провела дослідження, яке показало, що багато погодних катаклізмів останніх п'яти років були результатом зміни клімату. У випадку з хвилями спеки вони почастішали в 10 разів або більше.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы