RU

Метеорологи обіцяють Європі найхолоднішу зиму тисячоліття

13.09.2010, 11:40

Польські метеорологи передбачають, що зима 2010-2011 років може стати однією з найсуворіших в Європі за останнє тисячоліття. Причину вони бачать у згасанні теплої атлантичної течії Гольфстрім, яка перестала доносити тепло до Європи. Про це повідомляє "InterRight".

На думку вчених, охолоджування Європи пов'язане з тим, що швидкість руху вод Гольфстріма знизилася вдвічі порівняно з тим, що було декілька років тому. І тепер воно не в змозі компенсувати холод, який приносять повітряні маси з Арктики. За словами кліматолога з Інституту метеорології і водного господарства Польщі, ці зміни вже помітні у Норвегії і ряді інших скандинавських країн.

"Якщо Гольфстрім повністю зникне, то Європу чекає льодовиковий період, а у Скандинавії можливе утворення великого льодовика", - зазначає вчений.

Як вважають деякі спостерігачі, причина ослаблення Гольфстріма може полягати в аварії нафтовидобувної платформи "Deepwater Horizon" компанії BP у Мексиканській затоці, яка сталася 22 квітня. З аварійної свердловини Макондо в океан з кінця квітня по кінець липня потрапило від 600 до 760 тисяч тонн нафти.

Однак висновки про ослаблення Гольфстріма можуть виявитися передчасними. Раніше океанолог Джош Уілліс з NASA довів, що за останні 18 років течія стала лише сильнішою і теплішою. Д.Уілліс протягом майже двох десятків років збирав дані з дослідницьких судів, а також космічних супутників, що спостерігали за морською поверхнею.

Інформація про ослаблення Гольфстріма з'явилася вперше у 2005 році. Тоді британський океанограф Гаррі Бріден з Національного океанографічного центру в Саутгемптоні (Великобританія) опублікував статтю у журналі "Nature" про уповільнення циркуляції водних мас у Гольфстрімі на 30% порівняно з 1957 роком.

Погода: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини