RU

Меркель проти повноправного членства Туреччини в ЄС

20.09.2011, 11:16
Меркель проти повноправного членства Туреччини в ЄС - Фото
44e909130cc03b66bfd624c31aa50145.jpg

Меркель проти повноправного членства Туреччини в ЄС

Канцлер ФРН Ангела Меркель виступила проти повноправного членства Туреччини в Європейському Союзі. Про це голова німецького уряду заявила, виступаючи на регіональній конференції партії Християнсько-демократичний союз в місті Альсфельд.

"Ми не хочемо повноправного членства Туреччини", - підкреслила Меркель перед зустріччю з турецьким президентом Абдуллахом Гюлем, що знаходиться з офіційним візитом в Німеччині. "Однак ми не бажаємо також втратити Туреччину як важливого партнера", - сказала канцлер ФРН, яку цитує канал Вести.

На її думку, ЄС повинен знайти кошти, щоб збудувати більш тісну політичну співпрацю з Анкарою. "Туреччина важлива для нас, нам необхідна тісна взаємодія з нею", - вважає Меркель.

Абдуллах Гюль в своїй промові, присвяченій співпраці Анкари з ФРН і ЄС, зазначив, що стратегічною метою Анкари в доступному для огляду майбутньому є вступ в ЄС. "Ми хотіли б бути частиною ЄС, яка буде гідно брати участь в розділенні глобальної відповідальності", - сказав голова турецької держави.

Він заперечив шлях "привілейованого партнерства" ЄС з Туреччиною, який просуває німецький уряд, і застеріг від "штучно створюваних перешкод і мотивуваннь" в процесі вступу Туреччини в Євросоюз.

Промову Гюля в берлінському Університеті імені Гумбольдта перенесли на декілька годин через дзвінок до столичної поліції з повідомленням про ніби закладену в приміщенні закладу бомбу. В університеті прямо перед виступом президента Туреччини була проведена евакуація. Однак вибуховий пристрій після дослідження приміщень освітньої установи не знайшли.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини