RU

Мерію Парижа оштрафували за гендерний дисбаланс: занадто багато жінок у керівництві

15.12.2020, 21:47
Мерію Парижа оштрафували за гендерний дисбаланс: занадто багато жінок у керівництві - Фото
Анн Ідальго (фото – EPA)

Мерію Парижа оштрафували на 90 000 євро за гендерний дисбаланс у призначенні на керівні посади в адміністрації. У 2018 році з 16 посад 11 дісталися жінкам і лише п'ять – чоловікам. Про це повідомляє  Le Monde.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Це несподіваний докір з боку держави команді мера-соціалістки Анн Ідальго, визнає видання.

Однак, за інформацією Міністерства державної служби, в 2018 році адміністрація Парижа призначила 16 осіб на посади директорів і помічників директорів. 11 із них були жінками і лише п'ятеро – чоловіки.

"Цей дуже високий показник (69%, – ред.)  значною мірою сприяє фемінізації посад у вищому керівництві міста", – говорять у міністерстві. Там нагадали, що на керівні посади в мерії має бути призначено по 40% людей кожної статі.

"Парадоксально дорікати нам у призначеннях, що дозволяють надолужити згаяне", – зазначив Антуан Гійю, помічник Анн Ідальго з кадрів.

Із 2019 року у Франції діє новий закон, що звільняє роботодавців від штрафних санкцій за призначення занадто великого числа чоловіків або жінок на посади, якщо це не призводить до дисбалансу між відповідними посадами. Але цей закон не поширюється на події 2018 року, тому мерії доведеться заплатити штраф.

Там кажуть, що продовжують працювати над кращим балансом у призначеннях – хочуть збільшити частку жінок у традиційно чоловічих професіях. Наприклад, у мерії працює 56% жінок, але вони все одно становлять лише 40% інженерів технічних служб і 5% збирачів сміття.

Читайте також: Фінансова дискримінація жінок "заважає українцям ставати багатшими", вважає Шмигаль

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини