RU

Медведєв: Росія змогла зупинити розширення НАТО у 2008 році

22.11.2011, 10:45
Медведєв: Росія змогла зупинити розширення НАТО у 2008 році - Фото
Фото: ЕРА
Президент РФ Дмитро Медведєв заявляє, що в разі неприйняття Росією рішучих дій на Кавказі в 2008 році межі НАТО були б істотно розширені. Про це він заявив у понеділок у Владикавказі в ході зустрічі з російськими офіцерами.

"Якби в 2008 році ми піддалися, була б вже інша геополітична розкладка, і цілий ряд країн, які намагалися штучно затягнути до Північноатлантичного альянсу, швидше за все, були б там", - сказав Медведєв, якого цитує УНІАН.

Президент РФ зазначив, що Росія не виступає проти збройних сил у сусідніх країнах, але стурбована появою біля своїх кордонів військового блоку, який "створює нам певні незручності". "Ми зараз пішли від прямої конкуренції, але, тим не менш, це треба визнати, що у нас існує різне розуміння вирішення цілої низки завдань, які існують в сфері безпеки", - додав він.

Водночас, постпред Росії в НАТО Дмитро Рогозін, який бере участь у зустрічі, висловив думку, що в НАТО прорахувалися в 2008 році, оскільки не очікували активних дій з боку Росії на Кавказі, без яких, за його словами, до складу альянсу вже могли б увійти Україна і Грузія. "Вони реально розраховували на зовсім іншу відповідь - і політичну відповідь, яка, природно, була за керівництвом країни, за верховним головнокомандувачем, і військову відповідь. Вони за всіма цими відповідями прорахувалися. Це, насправді, залишиться в історії, що б там не казали", - сказав на це Медведєв.

Крім цього російський президент зазначив, що відповідні дії Росії на розгортання системи ПРО в Європі будуть "розумними і достатніми", але не закриють можливості для переговорів. "Нам доведеться певні рішення приймати, і в найближчий час я їх озвучу. Можна не сумніватися, що наші дії будуть розумними, достатніми і такими, що не закривають дорогу для того, щоб продовжити обговорення ситуації навколо європейської ПРО з нашими партнерами по Північноатлантичному альянсу", - сказав президент РФ.

Медведєв наголосив, що система ПРО в тому вигляді, в якому вона була запропонована американською стороною, "здатна істотно змінити систему паритету".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини