RU

Медведєв: Росію оголосили у Білорусі ворогом

04.10.2010, 10:20
Медведєв: Росію оголосили у Білорусі ворогом - Фото
17e967cb8c1a63672783f8caffe138e2.jpg

Медведєв: Росію оголосили у Білорусі ворогом
Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв записав новий виступ для свого відеоблога, який присвячений відносинам Росії і Білорусі.

"Відносини Росії з іншими країнами вже не раз ставали темою мого відеоблога. Я розповідав вам і про те, як складається наша співпраця зі Сполученими Штатами, пояснював, чому вважаю важливою участь нашої країни у зустрічах "двадцятки" провідних економік світу. В один з, можливо, найдраматичніших моментів у відносинах з Україною, влітку минулого року, я поділився з вами своїми міркуваннями про те, чому вичерпали себе спроби налагодити діалог з Президентом Ющенком, - сказав Д.Медведєв. - Сьогодні я хочу поговорити про те, що відбувається у відносинах із найближчими нам союзниками - із Білоруссю. Поговорити і з росіянами, і з білорусами. Адже всі ми - громадяни Союзної держави".

Д.Медведєв зазначив: "На моє глибоке переконання, наша країна завжди належала і належатиме до білоруського народу як до найближчого свого сусіда. Нас об'єднує багатовікова історія, спільна культура, спільні радощі і спільне горе". "Саме з огляду на це ми завжди допомагали білоруському народу. По суті, з моменту розпаду Радянського Союзу, а це майже 20 років, обсяги цієї підтримки, що б там не говорили, величезні. Тільки цього року за рахунок пільгових постачань нафти наша допомога Білорусі становила майже два мільярди доларів", - додав він.

"Тому особливо дивно, що останнім часом керівництво Білорусі взяло на озброєння антиросійську риторику. Передвиборча кампанія там цілком і повністю побудована на антиросійських сюжетах, на істеричних обвинуваченнях Росії у небажанні підтримувати білорусів і білоруську економіку, прокляттях на адресу російського керівництва. За всім цим видно виразне бажання посварити держави і, відповідно, народи, - сказав Президент РФ. - Прагнення сформувати в суспільній свідомості образ зовнішнього ворога завжди відрізняло білоруське керівництво. Тільки раніше у цій ролі виступали Америка, Європа, Захід загалом. Тепер одним із головних ворогів оголошена Росія".

"Президент Лукашенко у своєму висловлюванні виходить далеко за рамки не тільки дипломатичних правил, але й елементарної людської пристойності. Проте це також не стало для мене новиною. Я пам'ятаю, як я був здивований, коли під час нашої першої двосторонньої зустрічі, замість того, щоб зосередитися на російсько-білоруській співпраці, він дуже детально і виключно у негативній манері почав обговорювати моїх попередників на посту Президента Росії - Бориса Єльцина і Володимира Путіна. Мені довелося нагадати тоді колезі, що предметом наших перемовин є зовсім інші теми", - резюмував він.

"Таке своєрідне розуміння партнерських відносин Лукашенко продемонстрував і в питанні визнання Білоруссю Південної Осетії і Абхазії як самостійних учасників міжнародного співтовариства. Я неодноразово казав: визнавати чи не визнавати два ці нові держави - суверенне право кожної країни. І ми ніколи ні на кого не чинили тиску в цьому питанні. Хоч для нас це небайдуже. До того ж Президент Білорусі заявив про готовність зробити це у присутності своїх колег, п'яти президентів. Є відповідний запис, якщо вже відверто казати, - залишився у протоколі засідання ОДКБ. Потім це питання перетворилося у постійний об'єкт політичного торгу", - наголосив глава російської держави.

"Зате на адресу Росії та її керівництва йдуть потоки обвинувачень і лайки. На цьому побудована вся виборча кампанія Лукашенка, - зазначив Д. Медведєв. - Президенту Білорусі слід би займатися внутрішніми проблемами. Зокрема, нарешті, розслідувати численні справи про зникнення людей. Росії, як і іншим країнам, це не байдуже".

Дмитро Медведєв: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини