RU

Медведєв назвав "п'ять принципів" зовнішньої політики РФ

01.09.2008, 13:43

Президент Росії Дмитро Медведєв назвав "п'ять принципів", на яких будуватиметься зовнішня політика РФ після визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії.

"Я буду при здійсненні зовнішньої політики Росії основуватися на "п'яти позиціях", - сказав російський Президент, якого цитує ПРАЙМ-ТАСС. Передусім, Росія визнає першість основоположних принципів міжнародного права, які визначають взаємини між цивілізованими народами. "Друге - мир має бути багатополярним. Однополярність неприйнятна", - наголосив Президент РФ. Він заявив, що Росія не "може прийняти такий світоустрій, у якому всі рішення приймаються однією країною, навіть такою серйозною, як США". "Такий мир нестійкий і загрожує конфліктами", - уточнив Д. Медведєв,

По-третє, Росія не хоче конфронтації із жодною країною. "Росія не має наміру ізолюватися. Ми будемо розвивати настільки, наскільки можливо, наші дружні взаємини з Європою і США та з іншими країнами світу", - додав він.

Безумовним пріоритетом зовнішньої політики Д. Медведєв назвав захист життя і гідності російських громадян, "де б вони не перебували". "Ми будемо також захищати інтереси нашого підприємницького співтовариства за кордоном. І усі мають зрозуміти, що агресори отримають відповідь", - заявив Президент Росії.

П'ятим принципом Медведєв назвав інтереси Росії у дружніх їй регіонах. "У Росії, як і в інших країн світу, є регіони, в яких є привілейовані інтереси. У цих регіонах розташовані країни, з якими пов'язані дружні взаємини", - відзначив він. Президент РФ також пояснив, що Росія буде "дуже уважно працювати у цих регіонах", уточнивши при цьому, що йдеться не тільки про прикордонні держави.

Щодо майбутнього розвитку дипломатичних відносин з іншими країнами, то Д. Медведєв зазначив, що це залежатиме не тільки від Росії, але і "від наших друзів, партнерів, від міжнародного співтовариства". "У них є вибір", - сказав Президент Росії.

Досьє на Дмитра Медведєва >>>

Детальніша інформація про інших відомих персон >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини