RU

Майже чверть громадян ЄС знаходяться біля межі бідності

03.12.2012, 15:03
Майже чверть громадян ЄС знаходяться біля межі бідності - Фото
Фото: ЕРА
Майже чверть громадян Євросоюзу опинилися в 2011 році впритул до межі бідності. Про це йдеться в поширеній сьогодні доповіді статистичного агентства ЄС - Євростату, - передає ІТАР-ТАРС.

"119,6 млн. чоловік, що складає 24,2% від усього населення 27 країн Євросоюзу перебувають на межі крайньої бідності", - наголошується в доповіді агентства. За даними на 2010 рік ця цифра становила 23,4%.

Точного числового виразу "коефіцієнта межі бідності" по всьому ЄС не існує у зв'язку з надзвичайно високим розкидом цін навіть в 17 країнах зони євро, не кажучи про всі 27 державах ЄС. Методика розрахунку Євростату заснована на аналізі трьох комплексних параметрів. По-перше, це рівень реального доходу з урахуванням соціальних виплат і компенсацій. По друге, оцінка можливості кожної родини самостійно оплачувати мінімальний для виживання обсяг матеріальних благ в зоні свого проживання, включаючи їжу, оплату житла, електрики та опалення. Третім фактором є доступ до ринку праці, який сильно відрізняється в різних регіонах Європи.

За цією схемою, найбіднішою країною ЄС стала Болгарія, де, за європейськими нормами, за межею бідності і впритул біля цієї межі виявилися 49% населення, друге місце розділили Румунія і Латвія - по 40%, на третьому місці Греція - 31%.

Найблагополучнішими виявилися Чехія - 15%, Швеція і Нідерланди - 16%, Австрія і Люксембург - 17%. У провідних країнах ЄС - Німеччини та Франції ситуація залишається стабільною протягом останніх трьох років - коефіцієнт ризику бідності незначно коливається на рівні 19,5%.

Крім європейської економічної та фінансової кризи, значну роль у підвищенні рівня бідності грають "нові європейці" - вихідці з Африки та країн Близького Сходу, які до останніх років в масовому порядку отримували європейське громадянство, залишаючись мінімально інтегрованими в європейське суспільство і економічну систему країн ЄС.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини