RU

Майже двом десяткам українців загрожує страта в Лівії

05.09.2011, 12:03
Майже двом десяткам українців загрожує страта в Лівії - Фото
fc0e871fa56416016a4be5606ce08c8f.jpg

Майже двом десяткам українців загрожує страта в Лівії

Майже два десятки українців, затриманих в Тріполі (Лівія), заперечують причетність до військових формувань Муаммара Каддафі. Нещодавно бойовики з числа прибічників нової влади затримали їх, звинувативши в тому, що вони були снайперами за минулого режиму. Про це пише газета Washington Post.

"Як ми можемо бути снайперами? Тут старі, жінка. Ми не снайпери", - сказав один із затриманих українців Максим Шадров. "Ми приїхали сюди для того, щоб заробляти гроші для наших сімей", - додав він.

Газета пише, що серед затриманих - 19 українських нафтовиків і кухарів.

Затримані розповіли подробиці арешту. За їх словами, бойовики забрали у них паспорти, вилучили комп'ютери і відібрали гроші.

Командир повстанців Отман бен Отман при цьому визнав, що після обшуків в будинках українців не було виявлено зброї. "Якщо чесно, ми не знайшли жодної зброї. Але ці люди незаконно приїхали сюди, приїхали в складний час - після війни. Це підштовхнуло до думки, що вони працюють на ворога", - сказав Отман.

Український посол вже відвідав українців. Бойовики попросили його письмово завірити, що всі затримані залишаться в своїх будинках і не покинуть країну без дозволу, якщо їх відпустять.

Нагадаємо, раніше в одному з блогів в Інтернеті з'явилася інформація про те, що бойовики Аль-Каїди в Тріполі захопили декількох громадян України. "Українців хочуть визнати найманцями і стратити їх", - пише блоггер.

При цьому, зі слів блоггера, серед захоплених лише лікарі та інженери. "Намагаються вибити з них потрібні їм свідчення", - пише ЖЖ-юзер.

Муаммар Каддафі: біографія, новини>>>
Переворот в Лівії: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини