Математик отримає премію за доказ Великої теореми Ферма

18.03.2016, 11:49
Математик отримає премію за доказ Великої теореми Ферма - Фото
Ендрю Уайлс (фото - EPA)
Британський математик Ендрю Уайлс з Оксфордського університету удостоївся престижної Нобелівської премії Академії наук Норвегії в сумі 6 млн крон ($700 тис) за доказ Великої теореми Ферма.  IFL Science уточнює, що Уайлс довів цю теорему в 1994 році. Роком пізніше він опублікував доказ, над яким до нього математики билися більше 300 років, в журналі Annals of Mathematics.

Велика теорема Ферма в загальному вигляді була сформульована французьким математиком П'єром Ферма в 1637 році. На полях "Арифметики" Діофанта він написав: "Неможливо розкласти куб на два куба, біквадрат на два біквадрата і взагалі ніяку ступінь, більшу квадрата, на два ступені з тим же показником. Я знайшов цьому воістину чудесний доказ, але поля книги занадто вузькі для нього".

Після багаторазових невдалих спроб довести теорему з'явилася думка про її нерозв'язніть. Ендрю Уалйс дізнався про Велику теорему в 10 років і спробував довести її, використовуючи методи з шкільного підручника. Після вступу в коледж Ендрю зайнявся вивченням еліптичних кривих. У підсумку саме теорія еліптичних кривих допомогла йому довести Велику теорему Ферма. Доказ зайняв 130 сторінок.

Відзначимо, Абелівська премія, названа на честь норвезького математика Нільса Хенріка Абеля, була заснована в 2002 році. Вона вважається еквівалентом Нобелівської премії в області математики (Альфред Нобель не вніс цю дисципліну в список наук, за які присуджується заснована ним премія).

Офіційна церемонія нагородження лауреата відбудеться 24 травня.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?