RU

Марсохід Curiosity знову спантеличив учених (фото)

19.10.2012, 09:15
Марсохід Curiosity знову спантеличив учених (фото) - Фото
Фото: nasa.gov
За інформацією НАСА, апарат, що зробив посадку на Марсі 6 серпня цього року, на цьому тижні вперше використовував спеціальний прилад для хімічного аналізу мінералів і виявив незвичайний фрагмент гірської породи, - передає канал Вісті.

"Ми перейшли до важливої ​​частини нашої програми з використанням пристрою "Хімін", в який завантажений перший дослідний зразок", - розповів науковий співробітник Лабораторії реактивного руху в Пасадені Джон Гроутсінгер. За його словами, прилад дозволяє використовувати для вивчення мінералів метод рентгенівської дифракції - найточніший з усіх, які колись застосовували на Марсі. Завдяки цьому можна буде зрозуміти, в яких умовах навколишнього середовища формувалися мінерали.

Вчений уточнив, що марсохід взяв зразок грунту розміром з маленьку фармацевтичну таблетку на невеличкому п'ятачку, який раніше охрестили "Кам'яним гніздом". Curiosity проробив до нього шлях завдовжки близько 500 метрів від місця посадки. Там же він за допомогою руки-маніпулятора відкопав загадкову піщинку білого кольору діаметром один міліметр, яка різко виділялася на червонуватому марсіанському грунті. Вона буде вивчатися за допомогою хімічного лазера, спектроскопа та інших приладів встановлених в 74-кілограмовій науковій лабораторії, розміщеній на "спині" марсоходу.

Раніше Curiosity виявив мінерал з хімічним складом, багатим калієм і натрієм, що стало справжнім сюрпризом для вчених. За їх словами, марсіанський камінь нагадує широко поширений на Землі польовий шпат і, швидше за все, має вулканічне походження. Американські фахівці зазначають, що щось подібне зустрічається на Гавайських островах.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини