RU

Мальта продає громадянство Євросоюзу за 650 тис. євро

14.11.2013, 16:56
Мальта продає громадянство Євросоюзу за 650 тис. євро - Фото
Фото: telegrafist.org
Мальта пропонує купити громадянство Євросоюзу за 650 тисяч євро жителям інших країн. Мальтійський парламент схвалив ініціативу прем'єр-міністра країни Йозефа Муската з продажу заможним людям паспортів цієї острівної держави.

За прогнозами, в перший рік громадянство найменшої країни Євросоюзу куплять приблизно 45 осіб, що принесе в скарбницю Мальти близько 30 мільйонів євро.

Згідно з новим законом, прийнятим мальтійським , сотні жителів інших країн зможуть придбати громадянство ЄС за ціною 650 тис. євро. Влада країни розраховує на отримання від 200 до 300 заявок на рік , відзначає агентство Reuters.

Опозиція Мальти виступила з різкою критикою щодо такого кроку. "Це "чорний день" для демократії , - заявив агентству dpa опозиціонер Симон Бузутіл. - Громадянство безцінне, але має особливу цінність. Призначивши громадянству ціну, уряд знищив цю цінність".

Тим часом інші країни Євросоюзу вже реалізують подібні програми. Наприклад, Греція видає дозвіл на проживання в ЄС тим, хто купує нерухомість в країні на суму 250 тисяч євро. Таке придбання дає право протягом п'яти років жити на території ЄС не тільки іноземному покупцеві, але і його сім'ї, уточнює агентство dpa.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини