Мітт Ромні вкладав гроші в акції Газпрому

Мітт Ромні вкладав гроші в акції Газпрому - Фото
Источник фото: ЕРА
26.09.2012, 13:36

У цьому році Ромні принаймні двічі назвав в інтерв'ю Росію "геополітичним супротивником N1"

Податкові документи, оприлюднені в кінці минулого тижня кандидатом в президенти США від Республіканської партії Міттом Ромні, не задовольнили його критиків, але віталися прихильниками, завжди доводить, що Ромні справно платить податки і жертвує величезні суми на благодійність, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Демократи негайно відчитали республіканця, чий статок оцінюється більш ніж в $200 млн., за те, що він інвестує не тільки у вітчизняні, але і в іноземні компанії, в тому числі в російські і китайські, хоча він досить критично відгукувався і про Москву, і про Пекін.

Зокрема, в цьому році Ромні принаймні двічі назвав в інтерв'ю Росію "геополітичним супротивником N1". Але з опублікованих документів випливає, що "сліпий траст", керуючий грошима сімейства Ромні, у минулому році придбав більше тисячі акцій Газпрому і російського пошукача Яндекс.

Перші були куплені в березні і продані у вересні, напередодні того як передвиборна кампанія в США вступила в активну фазу. Акції Яндекса були придбані в червні і продані в серпні 2011 року.

В обох випадках Ромні зазнав збитків. Але акції були продані не з фінансових, а з політичних мотивів. У 2007 році, коли Ромні в перший раз балотувався в президенти, він відверто заявив журналістам, що розпорядник його "сліпого трасту" бостонський адвокат Бредфорд Молт вживає заходів до того, "щоб мої інвестиції по можливості відповідали моїм політичним позиціям".