RU

Міністра освіти Німеччини позбавили ступеня за плагіат

06.02.2013, 13:01
Міністра освіти Німеччини позбавили ступеня за плагіат - Фото
Аннет Шаван (фото - ЕРА)
Міністр освіти Німеччини Аннет Шаван була позбавлена ​​докторського ступеня після того, як в її написаній в 1980 році дисертації з філософії були виявлені ознаки плагіату, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Тема дисертації Аннет Шаван - "Особистість і совість". Звинувачення Шаван в плагіаті вперше прозвучали в травні 2012 року в анонімному блозі. Тоді міністр заявила, що ніколи "свідомо не цитувала неправомірним чином" які б то не було джерела, і обіцяла відповісти на конкретні звинувачення на свою адресу.

Однак вчена рада факультету філософії Дюссельдорфського університету прийшла до висновку, що в тексті дисертації Шаван була "значна кількість прямих цитат з інших текстів без жодних посилань".

Декан факультету філософії Бруно Блекманн оголосив, що рішення визнати недійсною дисертацію Аннет Шаван і позбавити її докторського ступеня було прийнято "у ході таємного голосування 12 голосами "за", при двох голосах "проти" і один утримався". Аннет Шаван в даний момент перебуває з офіційним візитом в ПАР. Вона обійняла посаду міністра освіти в 2005 році і вважається одним із близьких соратників канцлера Ангели Меркель.

Це не перший скандал навколо плагіату в уряді Ангели Меркель. У березні 2011 року міністр оборони Німеччини Карл-Теодор цу Гуттенберг був змушений піти у відставку через звинувачення в плагіаті при написанні дисертації. Університет Байройта в Баварії, де він захищався, позбавив його наукового ступеня, так як в його дисертації виявилося понад 100 сторінок чужого тексту без відповідних посилань.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини