RU

Мінськ відкидає обвинувачення ООН у постачаннях зброї у Кот-д'Івуар

28.02.2011, 15:20
Мінськ відкидає обвинувачення ООН у постачаннях зброї у Кот-д'Івуар - Фото
e75639715b56564b9ca46c468d6699a0.jpg

Мінськ відкидає обвинувачення ООН у постачаннях зброї у Кот-д'Івуар

Білоруська влада називає обвинувачення ООН про порушення Мінського ембарго на постачання зброї у Кот-д'Івуар фальшивкою.

Офіційний представник МЗС Білорусі Андрій Савіних подібні заяви категорично спростовує. За його словами, Білорусь завжди дуже відповідально ставилася до дотримання усіх рішень Ради безпеки ООН, - передає радіо "Свобода".

"Природно, ми заявляємо про те, що ніякі бойові вертольоти у Кот-д'Івуар з Білорусі не постачалися. У Білорусі створено ефективну систему експортного контролю над озброєннями. Ми також звернули увагу, що на сайті ООН цей матеріал має вельми дивний заголовок, а саме заява, що приписується прес-секретарю Генерального секретаря ООН. Необхідно з'ясувати походження цього матеріалу і як він з'явився на офіційному сайті ООН. Можливо, що він не має ніякого стосунку до офісу Генерального секретаря ООН. Така робота буде проводитися через Постійне представництво Республіки Білорусь у Нью-Йорку", - наголосив А.Савіних.

Раніше Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун виступив із заявою, в якій звинуватив владу Білорусі у порушенні ембарго на постачання зброї у Кот-д'Івуар, введеного у 2004 році. За відомостями ООН, Мінськ незаконно почав постачання бойових вертольотів озброєним формуванням, які підтримують Президента цієї африканської країни Лорана Гбагбо, якого не визнає світова спільнота.

Як повідомили у прес-службі Генсека ООН, Білорусь поставить у Кот-д'Івуар бойові вертольоти, а також супутні матеріали. За попередньою інформацією, у ніч на 28 лютого у столицю цієї африканської країни Ямусукро доставлена перша партія військової техніки, наступне постачання ніби заплановано на 1 березня. П.Мун заявив, що постачання військової техніки озброєним формуванням, що підтримують нелегітимну владу в країні, є серйозним порушенням міжнародних санкцій, і виступив з ініціативою провести з цього питання екстрене засідання комітету Ради безпеки ООН.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини