RU

Лукашенко готовий до будівництва відразу двох АЕС

03.04.2012, 16:36
Лукашенко готовий до будівництва відразу двох АЕС - Фото
Фото: ЕРА
Сьогодні президент Білорусі Олександр Лукашенко під час зустрічі в Мінську з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Юкія Амано заявив, що Білорусь готова до будівництва другої атомної електростанції - незважаючи на те, що ще навіть не розпочато зведення першої, - передає радіо Свобода .

25 листопада 2011 року в Москві було підписано міжурядову угоду про виділення Білорусі державного кредиту в розмірі $10 мільярдів на будівництво першої білоруської АЕС у місті Островець на кордоні з Литвою. Перший енергоблок станції, яка буде зводитися за російським проектом, планується ввести в експлуатацію в 2017 році.

І хоча активні роботи на Островецькому майданчику лише починаються, Олександр Лукашенко впевнений, що Білорусь може потягнути будівництво відразу двох АЕС. Зокрема, звертаючись до Юкіа Амано, він заявив: "Якщо буде ваше сприяння, підтримка і відповідні умови, ми готові побудувати й другу АЕС".

Тим часом, на відміну від президента, білоруська громадськість критично ставиться до проекту будівництва АЕС в Білорусі, оскільки країна найбільше постраждала від катастрофи на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини