Лукашенко призначив нового генпрокурора: він переслідував правозахисників за наказом КДБ

Президент Білорусі Олександр Лукашенко призначив Андрія Шведа новим генпрокурором країни, передає держЗМІ БЕЛТА.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
У 2012-му Швед потрапив до списку санкцій Європейського союзу за переслідування за наказом КДБ відомого правозахисника Алеся Беляцького із правозахисного центру Весна. У рішенні про санкції відзначається, що Беляцький активно захищав і допомагав постраждалим від репресій після виборів президента 2010 року.

Натисніть на картинку, щоб збільшити
Також Швед потрапив до списку санкцій ЄС у 2011 році. Тоді його вводили проти "осіб, відповідальних за порушення міжнародних виборчих стандартів на президентських виборах 2010-го, придушення громадянського суспільства і демократичної опозиції".
Опозиційний білорусько-польський канал Белсат також повідомляє, що саме за скаргою Шведа в мінському офісі каналу минулого року був проведений обшук. "Він звернувся до Слідчого комітету із проханням про відкриття кримінальної справи", - пише видання.
За даними Белсату, після випуску з Білоруського держуніверситету (БДУ) в 1996 році, Швед працював у прокуратурі. До останнього часу очолював комітет судових експертиз.
"Напевно, це природний процес після виборів. Як у будь-якій державі. Основний кістяк, в уряді особливо, ми сформували до виборів, щоб люди бачили, з ким президент планує працювати після виборів. Ну і природно, як це прийнято говорити, певне доведення завжди існує після виборів", - прокоментував призначення Лукашенко.
Лукашенко також повідомив, що у попередника Шведа, Олександра Конюка, який дев'ять років був генпрокурором, "є бажання попрацювати на дипломатичну службу".
- У Білорусі майже місяць проходять протести після оголошення переможцем Лукашенка.
- 3 вересня Лукашенко призначив Івана Тертеля новим главою КДБ. Він був у списку санкцій ЄС як "відповідальний за репресивну політику проти демократичної опозиції та громадянського суспільства".
- Після цього ситуація в Білорусі загострилася. 6 вересня в Мінську жорстко затримували протестувальників, на демонстрантів нападали люди в штатському з кийками. 7 вересня викрали лідера протестів Марію Колесникову. Наступного дня її намагалися вигнати з країни, але вона розірвала паспорт на кордоні з Україною.
Читайте також: Білоруські опозиціонери розповіли, як їх із Колесниковою виганяли з країни: відео
Комментарі