RU

Лобі РФ у Європарламенті. Як Росія може впливати на політику ЄС – розслідування

05.05.2021, 14:47
Лобі РФ у Європарламенті. Як Росія може впливати на політику ЄС – розслідування - Фото
Будівля Європарламенту в Страсбурзі (фото – Flickr Європарламенту)

Деякі депутати Європейського парламенту використовували російські візи для переговорів про інвестування, а також для виконання ролі "незалежних спостерігачів" на виборах президента Росії в 2018 році. Крім того, росіянка Тамара Волохова, що займалася видачею їм віз, є помічницею проросійського депутата Європарламенту Тьєррі Маріані і має доступ до інформації комітету ЄП у закордонних справах і його підкомітету з безпеки та оборони. Про це пише euobserver.com.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Незважаючи на провал французької партії Національний фронт на муніципальних виборах у Франції, Волохова також залишається важливою російською функціонеркою партії в Європарламенті, причому як в Страсбурзі, так і в Брюсселі.

"Її доступ до засідань комітетів Європарламенту, які допомагають формувати європейську зовнішню і оборонну політику, в поєднанні з місцем її боса Маріані в спеціальному комітеті з іноземного втручання – являє собою явну загрозу безпеці Європейського парламенту, яку необхідно терміново усунути", – пише видання.

Саме комітет з іноземного втручання є офісом влади ЄС, який створений, зокрема, для розслідування російського втручання в справи ЄС.

ДОВІДКА. Національний фронт – ультраправа консервативна націоналістична політична партія у Франції, заснована в жовтні 1972 французьким політиком Жаном-Марі Ле Пеном. Пізніше керівництво партією перейняла його дочка Марін Ле Пен, вона дотримується проросійських поглядів і заперечує російську військову присутність в Україні.

Повідомляється, що помічником Маріані деякий час була і дочка прессекретаря Путіна Дмитра Пєскова.

Як стажерка, Пєскова не мала доступу до конфіденційної інформації, принаймні, офіційно. Однак політична радниця Волохова отримала повний доступ до всього, що пов'язано з роботою вищезгаданих комітетів та інших офісів у Європейському парламенті.

У матеріалі Euractiv також зазначається, що в 2017 році Волохова брала участь у процесі оформлення російських віз для низки членів ЄП від правої групи депутатів Європа націй і свобод (Ця політична група передувала появі правої фракції Ідентичність і демократія в теперішньому скликанні ЄП – ред.).

Станислав Стороженко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини