RU

Літак Качинського впав через вибух в крилі - висновок комісії

10.04.2018, 14:25
Літак Качинського впав через вибух в крилі - висновок комісії - Фото
Антоній Мацеревич (фото - Getty Images)

Причиною загибелі пасажирів Ту-154 з польським керівництвом в 2010 році був вибух на борту літака. Про це з посиланням на заяву керівника підкомісії Міноборони Польщі з вивчення обставин Смоленської катастрофи Антонія Мацеревича повідомляє канал TVP.

"Пасажири загинули через вибух в центроплані (центральна частина крила, що з'єднує праву і ліву напівплощини оперення, - ред.) до того, як літак зіткнувся із землею. Це і стало причиною їх смерті", - сказав він.

Мацеревич підкреслив, що технічний звіт був підписаний усіма членами комітету. "Це не мій особистий звіт", - уточнив він, додавши, що фінальна доповідь його групи буде готова "в найближчі дні".

При цьому він зізнався, що розслідування причин катастрофи триватиме "може бути, роки".

За його словами, теза про вибух в центроплані підтверджує те, що двері літака "з великою силою врізалася в землю", а уламки "несуть сліди високих температур".

Також про адекватність цієї версії, стверджує Мацеревич, свідчать експерименти його підкомісії. "Ми зробили модель крила, ця модель зазнала вибуху і навантаження, яке розрізало його навпіл", - сказав він.

Читайте також: Смоленська катастрофа: в самописці Ту-154 знайшли запис вибуху

10 квітня 2010 при падінні Ту-154М під Смоленськом загинули 96 осіб урядової делегації Польщі, в тому числі президент Лех Качинський і воєначальники. Делегація летіла на заходи з нагоди 70-ї річниці Катинської трагедії.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини