RU

Лідери Вірменії та Азербайджану погодилися на переговори щодо Нагірного Карабаху в Москві

19.10.2020, 20:15
Лідери Вірменії та Азербайджану погодилися на переговори щодо Нагірного Карабаху в Москві - Фото
Нікол Пашинян та Ільхам Алієв (Фото: Олексій Дружинін/ЕРА)

Прем'єр-міністр Вірменії  Нікол Пашинян  і президент Азербайджану Ільхам Алієв висловили готовність приїхати в Москву для переговорів щодо ситуації у Нагірному Карабасі. Про це вони сказали в інтерв'ю  ТАСС.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Нагірно-карабаський конфлікт має вирішуватися виключно мирним шляхом, це наша позиція. На жаль, Азербайджан не згоден із цією точкою зору. І я готовий докласти всіх необхідних зусиль, щоб досягти такого результату, зокрема й поїхати, зустрітися, поговорити", – сказав Пашинян, відповідаючи на питання, чи готовий він сам приїхати в Москву, щоб зустрітися з Алієвим.

При цьому він зазначив, що рішення конфлікту навколо Нагірного Карабаху має спиратися на компроміс, а не на капітуляцію однієї зі сторін.

Алієв також заявив про готовність до переговорів. "Ми завжди готові зустрітися і в Москві, і в будь-якому іншому місці для того, щоб покласти край протистоянню та знайти шляхи врегулювання", – сказав він.

При цьому Алієв зазначив, що такого запрошення поки не отримував, нагадавши, що Баку одразу погодився на пропозицію провести переговори міністрів закордонних справ.

  • 30 вересня Алієв заявив, що його країна припинить бойові дії, якщо Вірменія "відмовиться від окупаційної політики" і виведе свої війська з Нагірного Карабаху. 4 жовтня він вимагав, щоб Вірменія встановила графік виведення військ із НК і прилеглих територій.
  • 2 жовтня Пашинян заявив, що перемир'я в Нагірному Карабасі можливе, лише якщо Туреччина піде з Південного Кавказу.
  • США вважають, що конфлікт між Вірменією та Азербайджаном має бути врегульовано за столом переговорів, а не шляхом військових дій, до того ж за участю третіх країн. Там прямо звинуватили Туреччину у "втручанні" у конфлікт.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини