RU

Літак президента Качинського не вибухав, - розслідування СКР

07.03.2013, 13:31
Літак президента Качинського не вибухав, - розслідування СКР - Фото
Фото: ЕРА
Фахівці Слідчого комітет Росії (СКР) завершили спільну з представниками Головної військової прокуратури Польщі роботу з розслідування катастрофи літака Ту-154 президента Польщі Леха Качинського в 2010 році.

Як повідомляє прес-служба СКР, розслідування проходило в період з 18 лютого по 7 березня 2013 року в Москві і Смоленську. Зокрема, за участю російських і польських експертів були зроблені огляди вилученого стовбура дерева, з яким в ході посадки перед руйнуванням про землю зіткнулося повітряне судно. У ході даних слідчих дій вилучено понад 300 зразків, за якими будуть зроблені різні судові експертизи, як на території Російської Федерації, так і в Республіці Польща.

Вилучені об'єкти були досліджені російськими і польськими експертами в області трасології, металознавства, вибухотехніки із застосуванням спеціальних технічних засобів. "За результатами проведених оглядів і досліджень експертами встановлено, що на оглянутих та досліджених об'єктах будь-які сліди вибуху відсутні", - сказано в повідомленні.

Крім цього, за запитом польської сторони на місці авіакатастрофи в Смоленській області спільно вироблені додаткові огляди дерева і фрагментів  польського літака, що знаходяться на території аеродрому "Смоленськ-Північний", а також вилучені зразки конструкції повітряного судна для порівняльного дослідження.

Нагадаємо, вранці 10 квітня 2010 року президент Польщі Лех Качинський з дружиною Марією вилетіли з Варшави до Смоленська на борту польського урядового літака Ту-154М, пілотованого польським екіпажем. Разом з президентом летіла делегація, що складається з політичних, військових, громадських і релігійних діячів Польщі. На борту літака було 89 пасажирів і 7 членів екіпажу. Метою візиту було відвідання Катинського меморіалу під Смоленськом у день 70-річчя Катинського розстрілу.

При заході на посадку в аеропорту "Смоленськ-Північний", в тумані, літак на видаленні 1,5 км від злітно-посадочної смуги пішов нижче глісади. Не долетівши до смуги, літак зіткнувся з деревами і розвалився в повітрі. Всі 96 чоловік на борту загинули.

У січні 2011 року Міжнародний авіаційний комітет оприлюднив остаточний звіт про результати технічного розслідування катастрофи літака. Безпосередньою причиною катастрофи було визнано рішення екіпажу не йти на запасний аеродром, а системними причинами - недоліки в забезпеченні польоту і підготовці екіпажу. Протягом тривалого часу Польща вимагає від Росії повернути їй уламки президентського літака. У Москві заявляють, що це буде можливо лише після завершення слідства.

Також нагадаємо, в кінці минулого року головний редактор польської газети Rzeczpospolita Томаш Врублевський  подав у відставку після скандальної статті про те, що на уламках літака польського президента, що розбився під Смоленськом,  нібито були виявлені сліди вибухових речовин. Редакція польської газети заявила згодом: "Ми зробили помилку, написавши про тротил і нітрогліцерин".

Досьє на Леха Качинського
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини