RU

Лівія стоїть на порозі продовольчої кризи

29.04.2011, 09:30
Лівія стоїть на порозі продовольчої кризи - Фото
202526e8186ea06f391d98f81be4dca4.jpg

Лівія стоїть на порозі продовольчої кризи
У найближчі 45-60 днів Лівія може зіткнутися з повномасштабною кризою у сфері продовольчої безпеки. Про це заявили представники всесвітньої продовольчої програми (ВПП).

Як повідомляє Центр новин ООН, система постачань і розподіли продовольства у країні серйозно підірвані внаслідок озброєних зіткнень між силами уряду і повстанцями, а також безпорядків, що охопили всю країну.

За інформацією ВПП, зараз у Лівії катастрофічно не вистачає палива. Багато ключових портів виведені з ладу. Саме через них у країну ввозилися продукти харчування через кордон. На імпорт у цій країні припадає 90% всього продовольства.

Представники програми також заявляють про те, що у багатьох лівійських містах порушені системи водопостачання і подачі електрики. Виведено з ладу транспорт. У населення і приватних компаній немає доступу до готівки коштів. Банківські операції заблоковані. Центральний банк у Тріполі є єдиним банком, який видає національну валюту.

Ситуація, що склалася, призвела до зростання ціни на продукти харчування на 30-40% порівняно з їхньою вартістю до початку конфлікту.

ВПП закликає владу Лівії негайно вжити заходів щодо збільшення потоків комерційних товарів з тим, щоб поповнити запаси продовольства і підтримати систему соціального захисту. Її експерти вважають, що для розв'язання проблеми недостачі продовольства необхідно розблокувати банківські операції.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що авіація сил коаліції здійснила понад 3,5 тис. вильотів і завдала понад 1,5 тис. ударів з часу переходу військової операції у Лівії під контроль НАТО.

Переворот у Лівії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини