RU

Курйози і безглуздя передвиборчої гонки в США

06.11.2008, 10:15

Курйози і безглуздя передвиборчої гонки в США

Закінчилася одна з найдовших виборчих кампаній в історії США. Під час передвиборчої гонки сталося чимало кумедного, курйозного і часом абсурдного.

Як пише в четвер "Deutsche Welle", передвиборча гонка 2008 року в США запам'ятається як американцям, так і більшості громадян інших країн не тільки сухими фактами, але і масою помилок, курйозів і безглуздям, пов'язаних з кандидатами на головні посади країни.

Безліч дебатів викликала публікація карикатури на Барака Обаму, розміщена на обкладинці журналу "The New Yorker" в липні. Б. Обама був зображений у Білому Домі в традиційному мусульманському одязі. Його дружина Мішель була одягнута в штани захисного кольору і тримала за спиною кулемет. На стіні Овального кабінету висіла фотографія Усами бен Ладена.

Ще один випадок, пов'язаний з не цілком коректною прикрасою, що використовується кандидатом від демократів. За свідченням інформаційного агентства "DPA", Б.Обама мав звичку прикрашати ораторську трибуну під час своїх виступів печаткою, на якій був зображений орел з розкинутими крилами і гілка оливкового дерева, що має велику схожість із печаткою Президента США. У червні, після різкої критики в ЗМІ, він змушений був відмовитися від цього символа.

Під час представлення свого кандидата у віце-президенти Джо Бідена в серпні Б.Обама припустився ніякової обмовки, перед десятками тисяч, що зібралися в Спрінгфілді: "Представляю вам наступного Президента…, - "і тільки потім виправився: "…наступного віце-президента США".

В активі республіканців курйозів також було чимало. Губернатор Аляски Сара Пейлін під час свого представлення як кандидата у віце-президенти у вересні з’явилася перед світом як ділова жінка і захоплена спортом мати сімейства.

Багато хто запам’ятав її лаконічний опис своїх якостей: "У чому полягає різниця між хокейною матусею і пітбультер’єром? - В губній помаді" (висловом hockey-mom у Канаді і на Алясці позначають матерів, які надміру опікають своїх дітей, присвячуючи їм весь час, в тому числі особисто відвозячи їх у спортивні секції).

Один із останніх курйозів пов'язаний з розіграшем відомого канадського коміка Марка-Антуана Одетти. Він подзвонив С.Пейлін, представившись французьким Президентом Ніколя Саркозі. С.Пейлін нічого не запідозрила, вона прийняла запрошення пополювати на тюленів, зробила комплімент дружині французького Президента і розповіла у довірливій бесіді про свої політичні амбіції. Коли "Саркозі" полестив їй, сказавши, що коли-небудь вона може стати непоганим Президентом, С.Пейлін відповіла: "Ну так, можливо, через вісім років", повідомляє видання "Spiegel Online".

Крім того, С.Пейлін стала об'єктом численних карикатур і пародій. Популярне комедійне шоу "Saturday Night Live" досягло глядацьких рекордів під час трансляцій пародій Твані Фей, що виступала в окулярах без оправи і із зачіскою в стилі ретро - фірмовими знаками С.Пейлін.

Джон Маккейн в одному з телевізійних роликів порівняв свого суперника зі знаменитостями на зразок скандальної світської левиці Періс Хілтон. "Він - найвідоміша людина в світі, однак чи готовий він управляти країною?" - запитував Дж.Маккейн. П.Хілтон відреагувала на згадку свого імені роликом у відповідь, в якому назвала республіканця "зморшкуватим і сивим типом".

Однак у кінці передвиборчої кампанії, коли боротьба між кандидатами досягла свого апогею, Дж.Маккейн зайняв більш м'яку позицію і навіть почав захищати суперника від несправедливих нападок. На одній зі своїх зустрічей з виборцями він вихопив мікрофон з рук однієї жінки, яка заявила, що не витримає Б.Обаму через колір його шкіри, і заперечив: "Ні-ні, він порядний батько сімейства, громадянин, з яким у мене лише розходяться погляди з важливих питань".

Нагадаємо, кандидат від Демократичної партії сенатор Б.Обама, за попередніми даними, переміг на виборах президента США. Таким чином він став 44 Президентом Сполучених Штатів Америки і першим темношкірим господарем Білого Дому. Офіційні результати стануть відомі через декілька днів.

Детальніше про вибори Президента США >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини