Криза в Венесуелі: уряду дали надзвичайні повноваження

17.05.2016, 10:34
Криза в Венесуелі: уряду дали надзвичайні повноваження - Фото
Ніколас Мадуро (фото: ЕРА)

На тлі загострення затяжної економічної кризи в країні і масових протестів населення уряд Венесуели був наділений надзвичайними повноваженнями. Відповідний указ підписав вчора і оголосив про це по радіо і телебаченню президент Венесуели Ніколас Мадуро, пише німецьке агентство Deutsche Welle.

Документ дозволяє Кабміну країни регулювати сферу безпеки і перерозподіляти продовольство і енергопостачання "з метою захисту найбільш вразливих верств населення". Указ буде діяти 60 днів. У разі необхідності його можуть продовжити ще на два місяці.

Для підтримання громадського порядку в Венесуелі можуть бути задіяні війська, а в розподілі і продажу продуктів харчування братиме участь армія. Підтримку урядовим військам можуть надавати місцеві загони самооборони. Забезпечення населення продуктами і товарами першої необхідності буде здійснюватися під контролем держави, не виключені конфіскації майна.

Підприємства, фірми і неурядові організації, які мають зв'язки за кордоном, будуть посилено контролюватися, їх рахунки можуть бути заморожені.

Спостерігачі називають ситуацію в країні критичною: Венесуела відчуває катастрофічний дефіцит товарів і падіння доходів держави на тлі гострої боротьби між урядом і парламентом, підконтрольним опозиції. 12 лютого 2016 року парламент Венесуели закликав уряд і президента звернутися за міжнародною гуманітарною допомогою, щоб уникнути голоду в країні.

Раніше Мадуро продовжив діючий в країні з початку року надзвичайний економічний стан ще на 60 днів. Нинішня криза відбувається на тлі скорочення економічного зростання через низькі ціни на нафту. Споживча інфляція в Венесуелі, за оцінкою МВФ, в цьому році сягне 720%.

Опозиція звинувачує владу і попередника Мадуро Уго Чавеса в невмілому управлінні країною, кризі економіки та дефіциті основних продуктів харчування. Президентський термін Мадуро закінчується в 2019 році.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина