RU

Корупція у світі: кожен четвертий житель Землі платив хабар

09.07.2013, 09:53
Корупція у світі: кожен четвертий житель Землі платив хабар - Фото
Фото: ЕРА
Про це свідчать результати дослідження Барометр світової корупції (Global Corruption Barometer) від Transparency International і Gallup International Association, які є в розпорядженні ЛІГАБізнесІнформ.

Серед країн, жителі яких порахували, що "рівень корупції знизився" в їх державі за останній рік - Грузія, Бельгія, Сербія, Судан, Азербайджан, Тайвань, Руанда, Філіппіни і Фіджі. "Не змінилася ситуація" - Болгарія, Кріт, Данія, Японія, Йордан, Казахстан, Південна Корея, Киргизстан, Латвія, Малайзія, Норвегія, Швейцарія. Респонденти з інших країн відзначили підвищення корупції у своїх державах.

Корупція у світі: кожен четвертий житель Землі платив хабар

Три категорії: рівень корупції збільшився, залишився без змін, або зменшився

За даними дослідження, кожен четвертий респондент з числа опитаних по всьому світу стверджує, що йому доводилося давати хабар за ті чи інші послуги. Найвищий показник хабарництва у Ліберії та Сьєрра-Леоне - більше 75% респондентів відповіли, що їм доводилося давати хабарі. Найнижчий показник у Австралії, Бельгії, Канади, Японії, Грузії, Норвегії, Португалії, Іспанії, Фінляндії - менше 5%.

Корупція у світі: кожен четвертий житель Землі платив хабар
Україна опинилася в процентній групі 30-39% - поруч з Бангладеш, Болівією, Єгиптом, Індонезією, Йорданом, Казахстаном, Мексикою, Непалом, Пакистаном, Соломоновими островами, Південним Суданом, Тайванем і В'єтнамом.

Дослідження Transparency International Барометр світової корупції (Global Corruption Barometer) проводить міжнародний дослідницький центр Gallup International Association. Мета дослідження полягає у вимірюванні впливу корупції на життя громадян більше сотні держав. Барометр дає можливість визначати громадську думку щодо участі громадян у корупційних діях, і їх оцінку діяльності органів влади у подоланні корупції. Дослідження проводиться з 2003 року методом індивідуальних інтерв'ю.

Польове опитування проводилося з літа 2012-го до зими 2013-го року. Опитано більше 114 тис. чоловік в 107 країнах. В Україні з 9 по 17 серпня 2012 опитано 1000 респондентів старше 18 років. Похибка вибірки - 3%.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини