RU

Коронавірус мутує, але не "під людину". Це дуже радує, кажуть біологи Пентагону

03.09.2020, 09:43
Коронавірус мутує, але не
Коронавірус і заражені клітини в хибному кольорі (фото - NIAID)

Коронавірус SARS-CoV-2 мінімально мутував із грудня 2019 року, коли його вперше виділили в первісному спалаху в Китаї. Це дозволяє сподіватися, що для боротьби з пандемією буде досить навіть однієї ефективної вакцини, пишуть біологи Армійського НДІ ім. Волтера Ріда в США (WRAIR).

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Автори публікації в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences провели генетичний аналіз послідовностей вірусу від більш ніж 27 000 інфікованих. Були проскановані на наявність варіацій 18 514 незалежних послідовностей вірусного генома, взятих у людей у 84 країнах.

Аналіз показав низьку генетичну диференціацію. Тобто з кінця 2019-го геном SARS-CoV-2 мутував в основному випадково, а не шляхом адаптації до людини.

"Як і інші, ми помітили, що частота мутації в D614G (ділянка послідовності генома SARS-CoV-2, з якого утворюється білок-шип вірусу; той самий, за рахунок якого патоген і проникає до клітини, - ред.) швидко збільшилася із початку епідемії, але ми не змогли зв'язати її з конкретними адаптивними силами", - пишуть дослідники від Пентагону.

Читайте також: "В Одесі коронавірусу немає", або Як курорт переміг епідемію. Спойлер - погано

Таким чином, з огляду на низький рівень генетичної мінливості, будь-яка дієва вакцина, швидше за все, буде однаково ефективна проти всіх циркулюючих зараз штамів коронавірусу, що викликає хворобу COVID-19. Іноді внутрішньовидова різноманітність вірусів сильно ускладнює створення вакцин, як із ВІЛ, грипом і денге. "Але SARS-CoV-2 менш різноманітний, ніж ці віруси. Тому ми можемо бути обережно оптимістичні", - обнадіяли вони.

ДОВІДКА. Штаб-квартира WRAIR - у Сілвер-Спрінг, штат Меріленд. Це найстаріша і найбільш різноманітна за завданнями лабораторія біомедичних досліджень при Міноборони США. Має підрозділи в штаті Вашингтон, Африці, Азії і на Кавказі. До складу входять три центри: досліджень інфекційних захворювань, військової психіатрії та неврології і наукової освіти/стратегічних комунікацій.

Група авторів також розробляє вакцину проти коронавірусу. Їхній препарат WRAIR побудований на платформі Spike Ferritin Nanoparticle з патентованим ліпосомним ад'ювантом. Клінічні випробування пройдуть до 2021 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини