Коронавірус може заразити до 60% населення Землі - епідеміолог

11.02.2020, 15:38
Коронавірус може заразити до 60% населення Землі - епідеміолог - Фото
Фото: Yuan Zheng/ЕРА

Епідемія коронавірусу 2019 nCoV може поширитися приблизно на дві третини населення світу, якщо її не контролювати. Таку думку висловив гонконгський епідеміолог Гебріел Лян в інтерв'ю The Guardian.

Він відреагував на заяву глави Всесвітньої організації охорони здоров'я, який назвав "вершиною айсберга" випадок поширення коронавірусу серед тих, хто ніколи не відвідував Китай, заявивши, що зараз треба визначити "розміри та форму айсберга". Вчені вважають, що кожен заражений передає вірус приблизно двом іншим людям, тобто, показник ураження вірусу може скласти 60-80%.

"Зараження пошириться на 60-80% населення Землі? Може, й ні. Може, це станеться хвилеподібно. Може бути, кількість летальних випадків знизиться <...> Припустимо, заходи Китаю спрацюють. Але наскільки довго можна тримати школи закритими? Як довго можна блокувати ціле місто?", - говорить Лян.

Якщо заходи Китаю не спрацюють, то коронавірус, можливо, не вдасться стримати. Тоді світу доведеться працювати над пом'якшенням його наслідків.

Читайте також: Глава ВООЗ про коронавірус: Це може бути лише вершиною айсберга

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина