RU

Коронавірус може стати непрямою причиною смерті мільйона дітей - дослідження

13.05.2020, 18:34
Коронавірус може стати непрямою причиною смерті мільйона дітей - дослідження - Фото
Ілюстративне фото: EPA

При найгіршому сценарії близько 1,1 мільйона дітей у віці до п'яти років і 56 700 матерів можуть померти в наступні півроку через непрямий вплив пандемії COVID-19. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі The Lancet, і наявний у розпорядженні редакції звіт.

Відзначається, що за найменш жорстким оцінками, коронавірус може стати непрямою причиною смерті 253 500 дітей і 12 200 матерів.

Повідомляється, що прогнози можливої ​​смертності базувалися на розрахунках зниження рівня охоплення медичними послугами і можливого збільшення кількості дітей у віці до п'яти років із недостатньою масою тіла.

Згідно зі звітом, ці потенційні дитячі смерті доповнять 2,5 мільйона дитячих смертей, які фіксують кожні шість місяців у 118 країнах із низьким і середнім рівнем доходів.

Як говориться в дослідженні, в країнах із вже слабкою медичною системою COVID-19 викликає додаткову напругу: кількість візитів до медичних центрів знижується через обмеження і страх заразитися.

Повідомляється, що дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) привертає увагу до ще однієї проблеми: близько 370 мільйонів дітей у 134 країнах до карантину покладалися на харчування у своїх школах. Через карантин вони повинні шукати інші джерела їжі.

ЮНІСЕФ зазначає, що потенційно найбільшу кількість додаткових дитячих смертей можуть мати Бангладеш, Бразилія, Демократична Республіка Конго, Ефіопія, Індія, Індонезія, Нігерія, Пакистан, Уганда й Танзанія. Високий відсоток зростання дитячої смертності можуть зафіксувати в Джібуті, Есватіні, Лесото, Ліберії, Малі, Малаві, Нігерії, Пакистані, Сьєрра-Леоне і Сомалі.

  • 11 травня повідомлялося, що в місті і штаті Нью-Йорк серед дітей зареєстровано близько сотні випадків запалення, схожого на синдром Кавасакі, ймовірно, пов'язаного з коронавірусом.

Читайте також: Коронавірус або голод. 55 країнам, можливо, доведеться вибирати із двох зол - ООН

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини