RU

Коронавірус. Moderna повідомляє про успіх вакцини – днями прищеплять 30 000 осіб

15.07.2020, 09:31
Коронавірус. Moderna повідомляє про успіх вакцини – днями прищеплять 30 000 осіб - Фото
Вакцина mRNA-1237 від Moderna (ілюстрація — CDC)

Розробники мРНК-препарату проти нового коронавірусу Moderna після вивчення схеми вакцинації двома дозами з проміжком 28 діб при трьох рівнях концентрації (25, 100 і 250 мкг) оцінили її як "загалом безпечну, яка добре переноситься". Про це компанія пише в прес-релізі перед стартом фази III випробувань за участю 30 000 добровольців.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Фазу I провели на 45 здорових дорослих від 18 до 55 років. Рівні нейтралізуючих антитіл спостерігалися у всіх учасників, а при дозі 100 мкг (саме її обрали для фази III) вони були вищими, ніж у сироватці тих, хто перехворів. У всіх учасників з'явилися антитіла за два тижні. Вакцинація mRNA-1237 також викликала імунну відповідь Т-клітин, що, можливо, підвищує шанси на довгостроковий захист.

Найбільш помітні побічні ефекти іноді були при дозі 250 мкг. При інших концентраціях небажані явища (втома - 80%, озноб - 80%, головний біль - 60% і міалгія - 53%) були найчастішими після другої вакцинації, але всі проходили і були легкими/помірними. Найбільш поширеним локальним ефектом при дозі 100 мкг був легким/середньої сили біль у місці ін'єкції у всіх, яка швидко минала.

Читайте також: Китай спробує на військових експериментальну вакцину від COVID-19

У компанії зазначили: досягнуті імунні реакції виглядають багатообіцяюче, але поки невідомо, чи справді вони захищають від інфекції, і чи надовго, - це стане відомо після масштабних і, бажано, тривалих клінічних випробувань. "Оцінка тривалості імунних реакцій триває: за учасниками будуть стежити протягом року після другої вакцинації - із запланованими аналізами крові протягом цього періоду", - уточнили в Moderna.

Фаза I поки ще триває серед семи груп добровольців від 18 до 71 року та старше. Також у повному розпалі фаза II за участю двох груп по 300 осіб - 18-55 років і від 55 років і старше. Кожен отримує або плацебо, або дози по 50 мкг або 100 мкг.

Третя фаза, як очікується, розпочнеться 27 липня.

Читайте також: Забуту хворобу використовували в Бельгії для створення вакцини проти SARS-CoV-2

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини