RU

Коронавірус. Лікарі фіксують у частини пацієнтів ураження мозку: інсульт, судоми

03.04.2020, 11:41
Коронавірус. Лікарі фіксують у частини пацієнтів ураження мозку: інсульт, судоми - Фото
Фото: Yuan Zheng/ЕРА

Лікарі у всьому світі заявляють, що в невеликої групи пацієнтів з COVID-19 спостерігається порушення роботи мозку, зокрема сплутаність свідомості, інсульт і судоми. Про це повідомляє New York Times.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Основними ознаками зараження новим коронавірусом є утруднене дихання, кашель і гарячка, проте також фіксується дисфункція головного мозку, яка може поєднуватися зі зниженням нюху і смаку, а також серцевими захворюваннями. Першими про ці симптоми ще в лютому повідомили лікарі з китайського міста Ухань, де почався спалах COVID-19.

"В окремих випадках вірус може проникати до мозку безпосередньо", - заявляє невролог Елісса Форі з США.

Звіти американських лікарів про пацієнтів з порушеннями роботи мозку аналогічні зі спостереженнями медиків в Італії та інших частинах світу, де у пацієнтів фіксувалися інсульти, судоми, енцефалопатичні симптоми, а також поколювання або оніміння в кінцівках. В італійській лікарні в Брешії відкрили окреме відділення NeuroCovid, де лікують пацієнтів з ускладненнями щодо неврології.

Медики підкреслюють, що у більшості пацієнтів з COVID-19 не виникають проблеми з неврології. Невролог Роберт Стівенсон, вважає, що ще рано робити висновки і передбачає, що ці симптоми можуть бути пов'язані з низьким рівнем кисню в крові, що може істотно впливати на роботу мозку.

Читайте також: Кабміну пропонують лікувати коронавірус трав'яною настоянкою. Пропонує Академія меднаук

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини