Королева Великобританії схвалила закон про вихід країни з ЄС

16.03.2017, 13:45
Королева Великобританії схвалила закон про вихід країни з ЄС - Фото
Королева Великобританії Єлизавета II (фото - EPA)
Королева Великобританії Єлизавета II підписала законопроект про початок процедури виходу країни з Євросоюзу. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Раніше на цьому тижні законопроект про приведення в дію статті 50 Лісабонського договору був остаточно схвалений обома палатами британського парламенту.

Згідно зі статтею 50 Лісабонського договору, кожна країна-член Євросоюзу має право прийняти рішення покинути його.

Для цього необхідно формально повідомити про це рішення Європейську раду і почати процес переговорів, на який відводиться два роки.

Прем'єр-міністр Тереза Мей  говорила, що має намір запустити процес Brexit до кінця березня.

Це навряд чи відбудеться наступного тижня, коли пройде неформальний саміт країн ЄС. Він приурочений до 60-річчя Римського договору, який заклав основу для Європейського економічного співтовариства - попередника Євросоюзу.

1 березня Палата лордів британського парламенту зажадала, щоб уряд країни гарантував громадянам Європейського Союзу право залишитися у Великобританії після Brexit. Тим самим законопроект відправлений на доопрацювання, після чого його знову розглядатиме Палата громад.

2 лютого Британський уряд  опублікував план по виходу країни з Європейського союзу. Документ отримав назву "Вихід Британії з ЄС і нове партнерство з ним".

Читайте також: Великобританія може втратити до €2 трлн після Brexit

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников