RU

Кореї пророкують об'єднання після смерті лідера КНДР

19.12.2011, 15:35
Кореї пророкують об'єднання після смерті лідера КНДР - Фото
Фото: ЕРА
Об'єднання Північної і Південної Кореї неминуче. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив директор Соціологічної служби Український барометр, політолог Віктор Небоженко, коментуючи смерть північнокорейського лідера Кім Чен Іра (на фото).

"Історія любить іронію. Одночасно зі смертю Вацлава Гавела помер і Кім Чен Ір. Зверніть увагу, які абсолютно різні це мало наслідки: смерть північнокорейського лідера тут же обрушила азіатські індекси, а смерть Гавела не викликала жодних негативних зсувів", - наголосив Небоженко.

За його словами, разом зі смертю Кім Чен Іра знову набуває актуальності тема об'єднання Північної і Південної Кореї. "Починається новий час. Досі династія Кім могла виправдовувати поділ, але тепер, хто б не прийшов до влади в КНДР, теми об'єднання уникнути не вийде", - сказав експерт.

При цьому він зазначив, що ні Північна, ні Південна Корея не готові до об'єднання.

"Приклад Німеччини показує, що об'єднання займає стільки ж часу, скільки і розділення. Це дуже складна технологічна і політична дія. Не можна просто відкрити кордон. Після місяця або року ентузіазму виявиться, що існують фундаментальні відмінності між двома народами", - говорить політолог.

У цій ситуації, за його словами, дві країни повинні будуть виробити довгостроковий план. "Тому що так, як було в Німеччині, у них не вийде. Це буде набагато більш складний процес", - говорить експерт.

Нагадаємо, північнокорейський лідер Кім Чен Ір помер у суботу, 17 грудня. Похорони відбудуться 28 грудня в Пхеньяні. У країні з 17 до 29 грудня оголошений національний траур.

Як очікується, тіло Кім Чен Іра буде поміщено в мавзолей в Пхеньяні, де покоїться муміфіковане тіло його батька - засновника КНДР Кім Ір Сена.

Тим часом розпочався процес передачі влади в руки його сина - Кім Чен Ина. Збройні сили країни приведені в стан підвищеної боєготовності, почалося екстрене засідання кабінету міністрів КНДР.

Петро ШУКЛІНОВ
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини