RU

Конституційний суд Росії дозволив засудженим обиратися

10.10.2013, 12:32
Конституційний суд Росії дозволив засудженим обиратися - Фото
a92ce9a973d99d464e5d2c959794d7a0.jpg
Конституційний суд Росії постановив, що колишні засуджені за тяжкі та особливо тяжкі злочини не можуть бути назавжди позбавлені права балотуватися на виборах. Про це повідомила прес-служба КС Росії

"Правова демократія вимагає надійно захистити її від зловживань та криміналізації публічної влади, легітимність якої багато в чому грунтується на довірі суспільства. Виходячи із цього, заборона займати виборні публічні посади для осіб, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини, переслідує конституційно значимі цілі. Проте, відповідні норми повинні грунтуватися на конституційних критеріях і враховувати основні принципи і положення міжнародного права", - сказано в повідомленні.

"Чинне законодавство обмежує пасивне виборче право засуджених безстроково і необоротно. Тим самим, по суті, вони назавжди позбавляються свого конституційного права. Настільки сувора міра не може бути виправдана одним лише наявністю у громадянина судимості. Безстрокове обмеження виборчого права можливе лише для засуджених на довічний термін. В інших випадках воно не відповідає конституції", - резюмували в суді.

За рішенням суду, російські законодавці повинні встановити чіткі часові рамки обмеження виборчих прав колишніх засуджених.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини