RU

Конгрес несподівано відхилив план порятунку економіки США

30.09.2008, 10:53

Конгрес США в понеділок несподівано відхилив запропонований урядом $700-мільярдний план порятунку фінансової системи, і Уолл-стріт негайно відреагував падінням, нечуваним із часів обвалу фондового ринку в 1987 році.

Як повідомляє "Reuters", тиждень, початком якого стала фактична націоналізація трьох європейських банків, ознаменувався вимушеним продажем американського банку "Wachovia" більш великому конкуренту "Citigroup". Апогеєм стала відмова американських виборців прийняти пакет, що передбачає купівлю проблемних активів у фінансових компаній за рахунок бюджетних коштів.

При відкритті азіатських ринків у вівторок індекси поповзли вниз, в середньому втративши по чотири відсотки: інвестори більше не вірять у оптимізм з приводу стану світової економіки. Акції двох найбільших китайських банків на початку сесії відразу ж подешевшали більш ніж на вісім відсотків.

Стурбовані інвестори, не впевнені в тому, що Вашингтон зможе провести в Конгресі будь-який компромісний варіант законопроекту і пом'якшити найгострішу кризу з часів Великої депресії 1930-х років, стали судорожно переводити кошти в такі стабільні активи, як золото і облігації скарбниці США. Нафтове котирування звалилося вниз на побоюваннях різкого зниження темпів зростання світової економіки і скорочення попиту на "чорне золото".

"Важко уявити, що може трапитися. Стає ніяково. Європейські банки особливо намагалися вдавати, що нічого не відбувається, а тепер вони звалилися один за одним", - зазначив Масайосі Окамото, голова дилерського відділу в токійському "Jujiya Securities".

Інвесторів лякає те, що крах фінансового ринку штовхне американську економіку в затяжну рецесію, а за нею потягнеться весь інший світ. "Ми не виключаємо того, що рецесія в США буде глибокою, тривалою і сильно вплине на весь світ", - зазначив Джерард Лайонс, провідний аналітик і директор зі світової економіки в лондонському "Standard Chartered".

Проте президент ФРБ Канзас-Сіті Томас Хеніг заявив, що, незважаючи на почуття, що "небо руйнується", американська економіка має великий запас міцності і повстане з нинішньої кредитної кризи ще більш сильної, ніж була раніше.

"Нам треба передихнути і усвідомити, що сталося", - зазначив Хеніг на економічному форумі, що проводиться ФРБ Канзас-Сіті в місті Джерінге, штат Небраска.

Президент США Джордж Буш зізвав екстрене засідання, на якому будуть обговорюватися подальші кроки адміністрації. На засіданні присутні економічні радники президента і голова ФРС США Бен Бернанке. О 15:45 за київським часом у вівторок Буш виступить із заявою. "Мене розчарувало те, як Конгрес США проголосував за планом порятунку економіки. Наша стратегія полягає в тому, щоб продовжувати давати пряму відповідь на економічну ситуацію, що склалася. Ми працюємо над такою стратегією, яка дозволить нам рухатися далі", - зазначив Буш журналістам у Вашингтоні.

Як прихильники, так і противники плану, були незадоволені тим, що адміністрація подала його як невідкладний захід, хоч протягом тривалих років не звертала уваги на наддоходи працівників Уолл-стрит, нестача регулювання і порушення правила кредитування при оформленні іпотеки. "Це не законопроект. Це здирство. Він такий волаючий, що викликає блювотний рефлекс у більшості американців", - зазначила член Палати представників від республіканської партії Джінні Браун-Уэйт.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини