RU

Комісія: У катастрофі під Смоленськом винен екіпаж

12.01.2011, 13:27
Комісія: У катастрофі під Смоленськом винен екіпаж - Фото
5c776499963b231771d191579870d10d.jpg

Комісія: У катастрофі під Смоленськом винен екіпаж

Катастрофа літака Ту-154 Президента Польщі Леха Качиньського під Смоленськом у квітні 2010 року стала результатом дій екіпажу. Про це йдеться в остаточній доповіді Міждержавної авіаційної комісії, представленій в середу.

Як повідомляє Бі-бі-сі, голова МАК Тетяна Анодіна заявила, що під час польоту екіпаж літака неодноразово отримував інформацію про неможливість посадки на аеродромі "Смоленськ-Північний". "Незважаючи на це, екіпаж вирішив не йти на запасний аеродром", - додала вона.

За словами Т.Анодіной, це рішення можна вважати початком ланцюжка подій, що привели до катастрофи. Також згідно зі звітом МАК, на прийняття рішення екіпажу про посадку повітряного судна могла вплинути присутність в кабіні головнокомандувача ВПС Польщі, в крові якого було виявлено 0,6 промілле етилового спирту.

"Присутність головнокомандувача Республіки Польща в пілотській кабіні аж до зіткнення літака із землею, вчинила психологічний тиск на прийняття рішення командира про продовження зниження в умовах невиправданого ризику з метою виконання посадки будь-якою ціною", - підкреслила Т.Анодіна.

Водночас, конкретного наказу з боку Президента Л.Качиньського про обов'язкову посадку літака експерти МАК не зафіксували. "Професійне та мовне нерозуміння між екіпажем польського президентського літака та російськими наземними службами не могло стати причиною авіакатастрофи під Смоленськом", - сказала Т.Анодіна.

Президентський Ту-154 впав 10 квітня 2010 року, намагаючись здійснити посадку в густому тумані, в районі аеродрому "Смоленськ-Північний". На борту літака разом з Президентом і його дружиною знаходилися представники вищого керівництва Польщі та суспільні діячі, які летіли на заходи з нагоди 70-ї річниці Катинської трагедії, - загалом 96 осіб. Всі вони загинули.

Аварія літака Президента Польщі: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини