RU

Коли НАТО відповість на кібератаку РФ: генсек не розкриває карти

17.09.2018, 11:15
Коли НАТО відповість на кібератаку РФ: генсек не розкриває карти - Фото
Єнс Столтенберг (фото - прес-служба НАТО)

Російська кібератака на будь-яку з країн-членів НАТО не обов'язково призведе до спрацьовування статті №5 статуту Організації Північноатлантичного договору: все залежить від того, якого роду буде цей напад. Так відповів на запитання порталу Axios генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

П'ята стаття Північноатлантичного договору, який був укладений в 1949 році, передбачає колективний захист: атака на одну або кілька країн НАТО буде розцінена, як напад весь Альянс, і кожна країна блоку повинна буде допомогти жертві агресії.

"Не автоматично. Це залежить від природи кібератаки. Ми ніколи не станемо конкретизувати, в якому випадку застосуємо статтю. Вважаю, нам не варто давати таку перевагу потенційному супротивникові, який захоче обійти (прописаний в статуті механізм включення "відповіді" за кібератаку, - ред.) правила ст. 5", - відповів він.

За словами Столтенберга, можливість удару у відповідь НАТО за хакерську атаку агресора була обговорена лідерами блоку "кілька років тому". З того часу, уточнив він, Альянс зміцнює свій кіберзахист, інвестує в мережеві сили НАТО і проводить навчання.

Генсек НАТО наголосив, що будь-які дії блоку в мережі, зокрема, відбиття кібератаки або превентивні заходи, будуть проходити "відповідно до міжнародного права".

Як уточнив Столтенберг, Альянс (точніше, окремі країни-члени) вже застосовував їх на практиці, наприклад, проти терористичної організації Ісламська держава.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини