RU

КНДР може застосувати біологічну зброю, - США

07.09.2012, 16:13
КНДР може застосувати біологічну зброю, - США - Фото
Фото: EPA
США побоюються, що Північна Корея може вдатися до використання біологічної зброї. Про це йдеться у щорічній доповіді американського уряду, - передає канал Вісті.

"США вважають, що Північна Корея все ще може розглядати можливість використання біологічної зброї як варіант альтернативний застосуванню ядерної зброї", - йдеться в доповіді Держдепартаменту про виконання міжнародних угод у галузі контролю над озброєннями, нерозповсюдження і роззброєння.

"Північна Корея продовжує вести біологічні дослідження і розвивати свої можливості в даній сфері. Але відповідно до конвенції про біологічну зброю, учасницею якої вона є, вона повинна повідомляти про всі зміни в цій сфері", - відзначають в США.

У звіті також йдеться про північнокорейську ядерну програму, в тому числі про діяльність зі збагачення урану і про будівництво реактора на легкій воді в порушення резолюцій Ради безпеки ООН і прийнятих в 2005 році КНДР зобов'язань перед іншими учасниками шестисторонніх переговорів - Південною Кореєю, США, Китаєм, Росією і Японією.

Незважаючи на те, що Північна Корея провела два ядерні випробування в 2006 і 2009 роках, і, можливо, готується до третього, вона не може стати ядерною державою відповідно до договору про нерозповсюдження ядерної зброї, який обмежує кількість держав, що володіють ядерною зброєю, п'ятьма країнами ", - йдеться в доповіді. "Ми не потерпимо перетворення КНДР в державу з ядерною зброєю", - заявляється у документі.

Як відзначають експерти, нова доповідь багато в чому схожий на доповіді попередніх років. Однак його відрізняє оцінка передбачуваних зв'язків Північної Кореї з М'янмою (Бірмою) в області розробки ядерної зброї. "Викладені в минулорічній доповіді побоювання США щодо зацікавленості М'янми в розвитку ядерної програми і її можливої ​​співпраці з КНДР в даній області частково зменшилися", - говориться в доповіді.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини