RU

Клінічні випробування вакцини від СНІДу зазнали фіаско

14.11.2008, 12:10

Клінічні випробування вакцини від вірусу СНІДу, на яку покладалися великі надії, закінчилися невдачею. Про це пише газета "The Times", переклад якої наводить "InoPressa".

Вакцина, виготовлена фармацевтичною компанією "Merck", як з'ясувалося, не дає захисту від зараження вірусом ВІЛ, який призводить до захворювання СНІД. Фахівці назвали результати американського дослідження, опублікованого в електронній версії медичного журналу "The Lancet", "такими, що розчаровують".

В рамках дослідження "The Step Study", яке проводилося під керівництвом С'юзен Бачбіндер з Департаменту громадської охорони здоров'я Сан-Франциско, вчені порівняли ефект вакцини і неефективну плацебо на прикладі майже 3 тисяч пацієнтів.

На початку випробувань ніхто з них не був заражений ВІЛ, але внаслідок свого способу життя всі пацієнти входили до групи ризику. Дослідження показало, що вакцина, відома як "MRKAd5 HIV-1 gag/pol/nef", абсолютно не захистила їх від зараження.

Фактично відсоток зараження ВІЛ серед тих, кому робили щеплення цим препаратом, виявився навіть вищим, ніж серед тих, хто отримав плацебо, внаслідок чого дослідження було визнане у липні цього року передчасним.

Вакцину було розроблено з метою викликати захисну реакцію з боку білих клітин крові, що є елементом імунної системи. Вона дала позитивні результати при випробуванні на мавпах, підданих зараженню вірусом, що є гібридом людської і мавпячої форм захворювання.

Вчені більше 20 років марно намагаються створити вакцини від вірусу імунодефіциту людини, але тепер деякі з них засумніватися у тому, що випробування на тваринах допоможуть у створенні ефективного захисту для людини, - відзначає автор статті Девід Роуз.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини