RU

Китайським сім'ям дозволили мати трьох дітей

31.05.2021, 15:16
Китайським сім'ям дозволили мати трьох дітей - Фото
Жителі Китаю (фото: ЕРА)

Китайським сім'ям дозволили мати до трьох дітей. Таке рішення прийняли на засіданні політбюро центрального комітету Комуністичної партії Китаю, передає агентство Xinhua.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Китайська влада вирішила, що скорочення народжуваності і швидке старіння населення загрожують економічним перспективам країни.

Коли вступлять в дію нові правила – не уточнюється.

За даними Держстату КНР, за 2020 рік населення материкового Китаю збільшилося на 0,83% і на 1 листопада 2020 року становило 1 млрд 412 млн осіб, тоді як в 2019-му цей показник був 1 млрд 400 млн. За минулі 10 років населення країни збільшилося майже на 72,1 млн осіб, тобто приблизно 5,4%.

  • Протягом майже чотирьох десятиліть в Китаї застосовувалася політика "Одна сім'я – одна дитина". Громадянам дозволялося мати не більше однієї дитини (для жителів сіл – не більш двох), щоб знизити навантаження на ресурси країни.
  • У 2013 році на тлі різкого скорочення працездатного населення в Китаї дозволили до двох дітей, якщо один з батьків був єдиною дитиною в сім'ї.
  • У 2016 році практика "Одна сім'я – одна дитина" була повністю скасована, і кількість допустимих для будь-яких сімей дітей збільшили до двох.

Читайте також: Байден: Сі Цзіньпін впевнений, що Китай буде "володіти США" через 10-15 років

Оксана Житнюк
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини