RU

Китайські в'язні шлють записки про допомогу разом з іграшками

26.12.2012, 15:02
Китайські в'язні шлють записки про допомогу разом з іграшками - Фото
Фото: ЕРА
Ні для кого не секрет, що більшість товарів, вироблених великими західними компаніями, зроблені в Китаї. Робітникам з КНР деколи доводиться трудитися в нестерпних умовах. Американка з Портленда знайшла в коробці із замовленням з інтернет-магазину лист з проханням про допомогу, - передає канал Вести.

Мешканка штату Орегон Джулі Кейф сильно здивувалася, виявивши в посилці з популярного мережевого магазину щось, чого вона не замовляла. Під Різдво жінка чомусь вирішила роздрукувати коробку з прикрасами для Хеллоуїна, до якої у неї ніяк не доходили руки. До набору пластикових надгробків додавалася записка, повна відчаю, - повідомляє Oregon Live.

Англомовний лист був написаний від особи китайських політв'язнів з трудового табору, розташованого в місті Шеньян. Автори послання закликали кожного, хто прочитає їхній лист, передати його міжнародним правозахисникам.

"Тисячі людей, яких переслідує Компартія Китаю, змушені трудитися по 15 годин на добу без вихідних і свят. Ті, хто не витримують такого режиму, піддаються тортурам і побиттю. Платять за цю каторжну роботу близько півтора доларів на місяць. У подібні табори поміщають тих , хто не згоден з ідеологією правлячого режиму. Тут можна просидіти від одного до трьох років без суду і слідства", - пишуть автори записки.

Згідно з текстом послання, в трудових таборах серед інших політв'язнів багато представників секти Фалуньгун, які вірять в швидкий кінець світу. Нещодавно в країні були арештовані тисячі послідовників цього культу. Лист було складено хорошою англійською з невеликим вкрапленням китайських ієрогліфів.

Та, хто прочитала записку Джулі Кейф, зробила так, як просили її автори листа. Вона звернулася до правозахисників. За словами представника Human Rights Watch у Китаї Софі Річардсон, заява американки буде прийнята до відома, однак вказані в посланні факти потребують ретельної перевірки.

Річардсон додала, що правозахисники в курсі так званої програми "трудового перевиховання" в Китаї, і викладена в листі інформація цілком відповідає тим відомостям, якими володіють міжнародні спостерігачі.

Представники інтернет-магазину, де Кейф замовила прикраси, також пообіцяли розібратися в події. Сама ж американка говорить, що більше ніколи не буде купувати вироблені в КНР товари. Вона заявила, що записка від китайських політв'язнів змінила її уявлення про реальність. Жінка висловила надію, що її дії допоможуть гнобленим людям.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини