Китайські в'язні шлють записки про допомогу разом з іграшками

Китайські в
Источник фото: ЕРА
26.12.2012, 15:02

Ув'язнені говорять, що тисячі людей, яких переслідує Компартія Китаю, змушені трудитися по 15 годин на добу без вихідних і свят

Ні для кого не секрет, що більшість товарів, вироблених великими західними компаніями, зроблені в Китаї. Робітникам з КНР деколи доводиться трудитися в нестерпних умовах. Американка з Портленда знайшла в коробці із замовленням з інтернет-магазину лист з проханням про допомогу, - передає канал Вести.

Мешканка штату Орегон Джулі Кейф сильно здивувалася, виявивши в посилці з популярного мережевого магазину щось, чого вона не замовляла. Під Різдво жінка чомусь вирішила роздрукувати коробку з прикрасами для Хеллоуїна, до якої у неї ніяк не доходили руки. До набору пластикових надгробків додавалася записка, повна відчаю, - повідомляє Oregon Live.

Англомовний лист був написаний від особи китайських політв'язнів з трудового табору, розташованого в місті Шеньян. Автори послання закликали кожного, хто прочитає їхній лист, передати його міжнародним правозахисникам.

"Тисячі людей, яких переслідує Компартія Китаю, змушені трудитися по 15 годин на добу без вихідних і свят. Ті, хто не витримують такого режиму, піддаються тортурам і побиттю. Платять за цю каторжну роботу близько півтора доларів на місяць. У подібні табори поміщають тих , хто не згоден з ідеологією правлячого режиму. Тут можна просидіти від одного до трьох років без суду і слідства", - пишуть автори записки.

Згідно з текстом послання, в трудових таборах серед інших політв'язнів багато представників секти Фалуньгун, які вірять в швидкий кінець світу. Нещодавно в країні були арештовані тисячі послідовників цього культу. Лист було складено хорошою англійською з невеликим вкрапленням китайських ієрогліфів.

Та, хто прочитала записку Джулі Кейф, зробила так, як просили її автори листа. Вона звернулася до правозахисників. За словами представника Human Rights Watch у Китаї Софі Річардсон, заява американки буде прийнята до відома, однак вказані в посланні факти потребують ретельної перевірки.

Річардсон додала, що правозахисники в курсі так званої програми "трудового перевиховання" в Китаї, і викладена в листі інформація цілком відповідає тим відомостям, якими володіють міжнародні спостерігачі.

Представники інтернет-магазину, де Кейф замовила прикраси, також пообіцяли розібратися в події. Сама ж американка говорить, що більше ніколи не буде купувати вироблені в КНР товари. Вона заявила, що записка від китайських політв'язнів змінила її уявлення про реальність. Жінка висловила надію, що її дії допоможуть гнобленим людям.
Популярне