RU

Китай ввів війська на територію Таджикистану, - ЗМІ

14.05.2013, 13:11
Китай ввів війська на територію Таджикистану, - ЗМІ - Фото
Фото: ЕРА
Китайські війська увійшли на територію Таджикистану, встановивши військовий контроль над великою ділянкою земель у Горно-Бадахшанській автономній області (ГБАО). Про це повідомляє Центральноазіатський інформаційний портал News-Asia.

Опозиція Таджикистану заявляє, що 6 травня офіційний Пекін встановив військовий контроль над частиною території країни. Ці землі Душанбе передав Китаю в рахунок погашення зовнішнього боргу. За неофіційними даними, таджицька влада відписала китайським партнерам десятки гектарів земель у Мургабском районі ГБАО. При цьому офіційний Душанбе відмовляються підтверджувати цей факт. Всього ж за роки незалежності Таджикистану китайцям було віддано 1,5 тисячі квадратних кілометрів землі, по суті, є спірною територією.

Гірничо-Бадахшанська автономна область відома своєю дистанційованою позицією щодо центральної влади. Жителі ГБАО не завжди підкоряються рішенням офіційного Душанбе, викликаючи невдоволення республіканського керівництва. Влітку 2012 року в автономії розгорівся конфлікт, спровокований центром, в якому загинули мирні жителі. Тоді гірський Бадахшан встав на захист своїх польових командирів, переслідуваних владою країни. Оглядачі відзначають, що якщо експансія із залученням військових з боку Китаю буде продовжена, не виключено, що в регіоні спалахне черговий конфлікт.

З початку 2013 року, багато експертів попереджали, що владою Таджикистану готується акт про передачу даних земель Китаю. Території будуть віддані КНР в рахунок погашення зовнішнього боргу. У перспективі - оформлення за Китаєм високогірних земель, непридатних для проживання.

Інтерес Китаю даними землями обумовлений тим, що вони багаті родовищами дорогоцінних каменів, урану і мінералів. Відомо, що китайці вже приступили до геологорозвідувальних робіт у самому Мургабе. Дії сусідньої держави в Таджикистані, по суті, узаконили, прийнявши поправки до закону "Про надра". Формально офіційний Душанбе легалізував розробку родовищ юридичними особами за кордону.

Відомо, що на територію Таджикистану вже почали перебувати не тільки військові, але і цивільні особи. Останні будуть освоювати землі, де свого часу проживали етнічні таджики. Між сторонами сьогодні йде негласна боротьба за землю, яку таджики не хочуть віддавати китайським мігрантам. Проте їм це, мабуть, все ж доведеться зробити, оскільки існує урядовий папір, що зобов'язує місцеве населення залишити територію.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини