RU

Кібератака проти члена НАТО може бути розцінена як збройний напад – саміт

14.06.2021, 21:35
Кібератака проти члена НАТО може бути розцінена як збройний напад – саміт - Фото
Фото: пресслужба НАТО

Лідери країн НАТО на саміті в Брюсселі ухвалили рішення про те, що деякі випадки масштабних зловмисних дій у кіберпросторі проти однієї з них може бути розцінено як збройний напад, що призведе до застосування статті 5 про колективний захист. Про це йдеться в комюніке за підсумками саміту.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У документі наголошується, що кіберзагрози безпеці Північноатлантичного альянсу стають все більш частими і руйнівними.

Щоб протистояти викликам кібербезпеки, що зростають, країни НАТО схвалили комплексну політику кіберзахисту альянсу.

"Союзники визнають, що вплив значних зловмисних кумулятивних дій у кіберпросторі за певних обставинах може розглядатися як збройний напад", – йдеться в документі.

Рішення про те, чи призведе до застосування статті 5 та чи інша кібератака, буде прийматися членами Північноатлантичної ради "в індивідуальному порядку".

Довідка. Стаття 5 Вашингтонського договору передбачає створення системи колективного захисту. Сторони погоджуються, що збройний напад на одну або кількох країн-учасниць вважатиметься нападом на них усіх, і якщо таке станеться, кожна країна допоможе жертві агресії, включно із застосуванням збройної сили.
У комюніке йдеться, що країни будуть ширше використовувати НАТО як платформу для політичних консультацій щодо кібератак, "розглядаючи можливі колективні заходи".

Під час виступу в неділю перед журналістами, радник із національної безпеки США Джейк Салліван сказав, що "є думка, що якщо хтось піддасться масованій кібератаці і йому буде потрібна технічна або розвідувальна підтримка з боку іншого союзника, щоб впоратися з цим, вони можуть скористатися статтею 5, щоб отримати допомогу",–  повідомляє  CNN.

  • 7 травня оператор американського трубопроводу Colonial Pipeline був зламаний хакерами, слід яких веде в Росію. Вони перекрили постачання на 9000 км трубопроводу. У зв'язку з інцидентом влада оголосила надзвичайний стан. Уже 14 травня повідомляли, що оператор Colonial Pipeline заплатив зловмисникам $5 млн викупу.
  • Однак пізніше ФБР зламало біткоїн-гаманець хакерів і повернуло звідти $2,3 млн викупу за Colonial Pipeline.
  • Сьогодні в Брюсселі відбувся саміт НАТО. Країни-члени альянсу підтвердили рішення, прийняте на саміті в Бухаресті в 2008 році, про те, що Україна стане членом НАТО через план дій щодо членства (ПДЧ).
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини