RU

Хорватія стала членом Євросоюзу

01.07.2013, 09:50
Хорватія стала членом Євросоюзу - Фото
Фото: ЕРА
Хорватія сьогодні офіційно стала 28-ю державою-членом Європейського союзу.

Як повідомляє ІТАР-ТАРС, святкування з нагоди урочистої події були не такими пишними, як раніше в подібних випадках, і багато в чому пройшли під знаком дискусій про стан як хорватської економіки, так і подальшої долі ЄС.

Враховуючи, що економіка балканської країни вже п'ятий рік не виходить з рецесії, а безробіття сягає рекордних 21% від працездатного населення, мало хто з хорватів налаштований широко відзначати довгоочікувану європейську інтеграцію.

У Брюсселі також стурбовані численними економічними проблемами, з якими зіткнувся ЄС в останні роки. Саме вони стали причиною численних непорозумінь всередині спільноти і спекуляцій про його можливий розпад.

Президент Хорватії Іво Йосипович розповів в інтерв'ю одному з місцевих телеканалів, що останнім часом західні журналісти часто ставили йому питання про те, чому Хорватія хоче вступити до Євросоюзу. "Тому що ми віримо, що у ЄС є майбутнє", - підкреслив президент.

Хорватія приєднується до євроспільноти через трохи більше 20 років, що пройшли з моменту початку війни за незалежність, за чотири роки якої в країні загинули близько 20 тис. чоловік. Країна з населенням 4,4 млн. чоловік стала другою за рахунком державою, що входила до складу колишньої Югославії, яка стала членом Європейського союзу. Першою стала в 2004 році Словенія.

На подолання шляху до ЄС Хорватії знадобилося сім років непростих і часто непопулярних реформ і рішень, здійснюваних під контролем Брюсселя.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини