RU

Керрі назвав насильницькою анексією входження Прибалтики до СРСР

23.07.2015, 10:59
Керрі назвав насильницькою анексією входження Прибалтики до СРСР - Фото
Джон Керрі (фото: ЕРА)
Керівник Державного департаменту США Джон Керрі виступив з письмовою заявою з нагоди 75-річчя так званої Декларації Уеллеса, яка засудила приєднання Латвії, Литви та Естонії до Радянського Союзу в 1940 році. Такі дії СРСР глава американської зовнішньої політики назвав "насильницькою анексією".

Керрі зазначив, що згаданий вище документ "засуджував насильницьку анексію мужніх народів Естонії, Латвії та Литви", і заявив, що США "пам'ятає цю декларацію, випущену 23 липня 1940 року виконуючим обов'язки держсекретаря Самнера Уеллеса, як непорушне свідчення нашої спільної прихильності свободі, суверенітету і територіальній цілісності".

Як йдеться в опублікованій на сайті Держдепу заяві, Декларації Уеллеса "означає більше, ніж просто тимчасовий символічний жест".

"З 1940 року і до повного відновлення незалежності держав Балтії через півстоліття прапори Естонії, Латвії та Литви продовжували майоріти у Вашингтоні, поки їхні народи продовжували вірити, що одного разу прийде день повернення свободи", - зазначив глава Держдепу.

"Протягом довгих років радянської окупації, прихильність Сполучених Штатів свободі балтійських країн була непорушною", - додав він, зазначивши, що "ми з захопленням спостерігали за тим, як нації цього регіону вибудовували сильні демократичні інститути і по праву зайняли гідні місця в європейській та трансатлантичній спільнотах".

Крім цього, Керрі заявив, що США і країни Балтії в новому столітті "поділяють відданість демократичним цінностям, безпеці кордонів". За його словами, "територіальна цілісність суверенних держав є непорушною".

"Американський народ вітає наших балтійських друзів як союзників по НАТО, членів ЄС і партнерів, прихильних загальним поглядам на мирну, єдину і вільну Європу", - сказав він.

Нагадаємо, в Генпрокуратуру РФ недавно надійшов запит від одного з депутатів Держдуми з проханням перевірити законність визнання незалежності країн Балтії Держрадою СРСР в 1991 році.

Раніше колишній радник президента США, американський політолог Збігнєв Бжезинський  заявив, що в тому випадку, якщо Росія вторгнеться в країни Балтії, НАТО вплутається у війну з нею.

Читайте також: Керрі заявив, що РФ і КНР не становлять реальну загрозу для США

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини