RU

Керівництво ЄС вважає, що заробило премію миру

14.10.2012, 00:33
Керівництво ЄС вважає, що заробило премію миру - Фото
Президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу

"Ми пишаємося тим, що Євросоюз є найбільшою в світі організацією, яка надає допомогу, в тому числі - гуманітарну, країнам, які розвиваються. ЄС також знаходиться в авангарді глобальних зусиль по захисту нашої планети, борючись з кліматичними змінами", - заявив заявив глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, якого цитує канал EuroNews.

Він також підкреслив, що нагорода Нобелівського комітету показує, що "в нинішні важкі часи Євросоюз залишається джерелом натхнення для країн і народів у всьому світі і що міжнародне співтовариство потребує сильного Європейського союзу".

Разом з тим, на думку голови Європейської ради Хермана ван Ромпея, Нобелівська премія стала визнанням миротворчої ролі Євросоюзу.

"Це визнання роботи наших попередників і всіх наших громадян за останні шість десятків років. Обов'язок прем'єр-міністрів і інших європейських лідерів - продовжувати цю роботу, щоб майбутні покоління могли скористатися її плодами", - підкреслив він.

"Гадаю, це заклик до всіх нас: продовжуйте будувати Європу і не руйнуйте її. На мою думку, Нобелівський комітет відзначив, що Європарламент, грунтуючись на базових цінностях, виступає за згуртованість Європи. Вважаю, це відіграло важливу роль в ухваленні рішення", - зазначив у свою чергу голова Європарламенту Мартін Шульц.

Як повідомлялося, володарем Нобелівської премії миру за 2012 став Європейський Союз - за те, що "понад шість десятиліть сприяв просуванню миру і примирення, демократії та прав людини в Європі".

Досьє на Жозе Мануеля Баррозу

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини