RU

КДБ міг стежити за Трампом ще до розпаду СРСР - The Guardian

29.10.2018, 12:33
КДБ міг стежити за Трампом ще до розпаду СРСР - The Guardian - Фото
Дональд Трамп (фото - Getty Images)

Служба державної безпеки Чехословаччини (StB) наприкінці 80-х вела стеження за нинішнім президентом США Дональдом Трампом - на той час бізнесменом. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на колишнього співробітника StB.

За інформацією видання, таким чином спецслужби хотіли зібрати якомога більше інформації про "вищі ешелони влади США".

Повідомляється, що в поле зору StB Трамп потрапив після того, як в 1977 році вперше одружився - на Івані Зельнічковій. Інформатором спецслужб нібито виступив батько Івани: він аж до падіння комуністичного режиму передавав StB інформацію про візити дочки в США і про кар'єрні успіхи Трампа.

Інтерес StB до Трампа багаторазово посилився після виборів президента США в 1988 році, які залишилися за Джорджом Бушем-старшим. Як пояснив The Guardian колишній співробітник служби держбезпеки Властіміл Данек, саме на той час Трамп обзавівся безліччю контактів з американськими політиками.

Також виданню стало відомо, що підрозділ StB в Празі активно співпрацював з КДБ; відповідно, якась частина інформації про Трампа могла передаватися в Москву.

Залишається неясним масштаб стеження спецслужб за Трампом: не всі документи поки що розсекречені, а ті, з яких і був знятий гриф "секретно", були практично повністю знищені в 90-х.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини